۱۱ هزار تن پسماند ویژه صنعتی کشور در ساوه امحا شد | ساوه نار سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱۱۹:۵۲:۴۹
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه به نقل از خبرگزاری ایرنا رضا میرزایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان پسماند قابلیت امحا را دارد و قبل از انتقال به این مرکز بررسی های لازم بر روی محتوای آن صورت گرفته و با تایید اداره کل محیط زیست استان مرکزی به مجتمع فناوری پسماند زیست شهرستان ساوه منتقل شده است.
وی بیان کرد: شمار مجتمع های فناوری پسماند های ویژه صنتعی در کشور اندک است و تنها سه مرکز در استان های اصفهان، قزوین و مرکزی در این زمینه فعالیت دارد.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: این استان به پایتخت صنعتی ایران شهرت دارد و با دارا بودن حدود سه هزار واحد صنعتی سالانه به طور میانگین۲ میلیون و ۸۵۱ هزار تن تولید پسماند ویژه صنعتی دارد.
میرزایی اظهار کرد: ۸۵ واحد صنعتی استان مرکزی در راستای بازیافت پسماند مشغول فعالیت هستند که فعالیت آن ها نیز زیر نظر اداره محیط زیست است.
وی گفت: سالانه یکهزار و ۴۰۰ تن پسماند مایع و جامع نیز در سیستم زباله سوز شرکت پتروشیمی شازند امحا می شود.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی افزود: در سال جاری ۲ نشست کمیته پسماند صنعتی در این استان برگزار شده که ۶ مصوبه در پی داشته و تاکنون چهار مصوبه آن اجرایی شده و ۲ مصوبه دیگر در دست اجرا است.
میرزایی اظهار کرد: هر نوع پسماند از جمله پسماندهای صنعتی ویژه آثار زیانباری بر محیط زیست دارند که نباید در محیط رها شوند و باید با مدیریت صحیح خطرت و زیان ها آن را به حداقل رساند.
۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی