چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹۱۷:۵۵:۱۶
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۹  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , آیین تجلیل از سالمندان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان ساوه و تجلیل از مقام حبیب بن مظاهر صبح امروز با حضور ریاست محترم کمیته امداد , ریاست سازمان تبلیغات اسلامی , امام جمعه محترم و حضور سالمندان عزیز در آستان مقدس امام زاده سید اسحاق (ع) برگزار شد.

در این مراسم آقای زارعی مدیر کمیته امداد امام ساوه با تجلیل از حضور سالمندان در این مراسم آنان را برکت کمیته امداد نامید و گفت : خداوند متعال این لطف را به ما عنایت کرده است که بتوانیم به شما سالمندان عزیز خدمت کنیم. خدمت به شما عزیزان مایه برکت این نهاد انقلابی است.

وی تصریح کرد : سالمندان برکت هر خانواده محسوب میشوند و حضور آنها در خانواده مایه خوشبختی و عاقبت بخری اهل منزل میباشد.دعای شما سالمندان همواره بدرقه راه فرزندانتان خواهد بود زیرا در روایات هم به این موضوع اشاره شده است.

ایشان در ادامه صحبت های خود اعلام کردند کمیته امداد امام خیمنی (ره) ساوه ۲۵۰۰ سالمند را تحت پوشش خود دارد که از این تعداد ۱۵۰۰ نفر در غرق آباد و مابقی در ساوه سکونت میکنند.

زارعی افزود : از سال ۹۶ یارانه افراد تحت پوشش کمیته امداد ۳ برابر شده است و با این احتساب اعضای تحت پوشش ماهی ۱۹۳/۵۰۰ تومان مساعدت دریافت میکنند که این مساعدت از بانک ملی و کشاورزی جدا شده و مستقیما از طریق صندوق ولایت واگذار میشود. ایشان با اشاره به موضوع بیکاری , قول مساعدت به صورت وام را به فرزندان سالمندان عزیز دادند که توانایی کار کردن را دارند اما سرمایه کافی ندارند.

در ادامه سرکار خانم احسانی کارشناس تغذیه با اشاره به مشکلات افراد در سنین پیری گفت : سالمندان عزیز میبایست در سنین پیری از مصرف مواد قندی , نمک و شیرینیجات فراوان پرهیز کنند و سعی در تنوع استفاده از مواد غذایی کنند. پیاده روی در آفتاب به مدت ۲۰ دقیقه در روز و مصرف شیر داغ در پایان شب از توضیه های دیگر این کارشناس تغذیه بود.

در حاشیه این مراسم هم تیمی از دانشکده علوم پزشکی ساوه با هماهنگی آقای توانگر مسئول درمان کمیته امداد نسبت به تست فشار خون افراد سالمند اقدام کردند.


true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی