اعضای بدن دو بیمار مرگ مغزی در ساوه اهدا شد | ساوه نار سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱۲۰:۵۳:۰۱
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۴ تیر - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار به نقل از ایسنا , حجت تمیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: نخستین بیمار اهدای عضو “محمد نبی کارکن” بود که بر اثر سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شده بود و با رضایت خانواده کبد و کلیه نسوج این بیمار اهدا شد.

وی بیان کرد: دومین بیمار مرگ مغزی نیز با نام “حبیب رضایی” که بر اثر فشار خون بالا دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده، کلیه‌ها، کبد و کلیه نسوج وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

تمیزی ادامه داد: این بیماران بعد از انجام مراحل قانونی از بیمارستان شهید مدرس جهت اهدای اعضا به تهران منتقل شدند و پس از تأیید مرگ مغزی و دریافت رضایت همراهان هماهنگی‌های لازم انجام و تیم جراحی، اعضا و نسوج بیماران نامبرده را پس از خارج‌ کردن از بدن بیمار، به بیماران نیازمند به این اعضای حیاتی پیوند زدند.

وی بیان کرد: با انجام پیوند اعضای بیماران مبتلا به مرگ مغزی در سال جاری تاکنون آمار پیوند به چهار مورد رسید در حالیکه در سال گذشته این آمار پنج مورد پیوند بوده است.

این مقام مسئول در دانشکده علوم پزشکی ساوه در ادامه با تاکید بر تقویت فرهنگ پیوند عضو بین بیماران مبتلا به مرگ مغزی اظهار کرد: باید به گونه‌ای فرهنگ‌سازی و تلاش کرد که اهدای عضو بیماران مبتلا به مرگ مغزی در سطح جامعه ترویج و توسعه یابد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی