عمليات اجرايي احداث دو مدرسه خير ساز در ساوه آغاز شد | ساوه نار جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱۱۰:۰۹:۱۰
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۰ تیر - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساوه , معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه در آیین آغاز عملیات اجرایی این واحد آموزشی گفت: ساخت مدرسه، درمانگاه و مراکز عام المنفعه نزد خداوند اجر بسیار بالایی دارد و در آینده ای نزدیک یک دانشمند یا عالم برجسته در این واحد آموزشی تربیت شود. وی افزود: اگر چه دولت در شرایط فعلی از نظر منابع مالی در تنگنا قرار دارد اما نباید از توان خیران غافل شد چرا که این گونه مشارکت ها، منطبق بر آموزه های اسلامی است.

فرماندار ساوه با قدردانی از خیران شهرستان ساوه و استان مرکزی، گفت: اگر حمایت های خیران نبود شاید در برخی مناطق مشکلاتی در زمینه فضاهای آموزشی مانند فعالیت مدارس سه شیفته پابرجا بود اما به خاطر با حمایت های این نیکوکاران، تا حدی تنگناها مرتفع شده است.
بهاروند با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت شهرستان ساوه از بیشتر شهرهای استان مرکزی بیشتر است، افزود: در چنین شرایطی و با توجه به ضرورت توسعه فضاهای آموزشی، بیش از هر زمانی به کمک خیران نیاز است.

وی گفت: میانگین تراکم کلاس های درس شهرستان ساوه در برخی نقاط به ۳۶ دانش آموز در یک کلاس می رسد که بر کارآیی و بازدهی آموزشی تاثیر می گذارد.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ساوه نیز، گفت: سال گذشته شمار دانش آموزان روستای سقانلیق ۱۵ نفر بود اما امسال این تعداد به ۸۵ نفر رسیده و ما هم متعهد به تامین نیازهای این روستا در زمینه فضا و امکانات و معلم هستیم.
ابراهیم فراشیانی افزود: با اقدامات انجام شده، دیگر نیازی به تردد دانش آموزان این روستا به شهر نیست و در هزینه خانواده ها نیز صرفه جویی شد و اکنون در کلاس های تا سقف ۲۰ نفر در این روستا تحصیل می کنند.

فراشیانی گفت: با توجه به پیش بینی افزایش شمار دانش آموزان برای سال تحصیلی آینده و کمبود فضای آموزشی در این روستا، احداث مدرسه مدرسه چهار کلاسه در دستور قرار گرفت.

گفتنی است در  مجاورت ساختمان آموزشگاه شاهد شهید پیرونظر مدرسه ای دیگر با مشارکت یک خیر مدرسه‌ساز در دو طبقه و زیربنای ۷۰۰ متر و به صورت ۶ کلاسه احداث خواهد شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی