آژیر قرمز بحران مالی در شهرداری ساوه بصدا درآمد | ساوه نار پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰۰۰:۱۰:۱۳
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ خرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه , سید “مهدی حسینی” شهردار ساوه در گفت و گو با نارستان از کسری بودجه ۳۰ میلیارد تومانی شهرداری خبر داد و گفت: طی سه ماه گذشته با ارائه گزارش ها و تشریح وضعیت موجود در خصوص پیامدها و آسیب های جدی ساختار درآمدی شهرداری با اجرای قانون برنامه ششم توسعه(تجمیع مالیات بر ارزش افزوده) و کاهش بیش از ۹۰ میلیارد تومانی بودجه شهرداری در سال ۹۶ همواره عمق فاجعه را اعلام کرده ایم.
وی ادامه داد: اما وجود تحمل این شرایط سخت در ماههای پایانی سال امیدوار به دریافت مبالغ بیشتری از محل ارزش افزوده نسبت به دیگر ماههای گذشته سالجاری بودیم اما متاسفانه در هفته گذشته عوارض دی ماه سال در سال ۹۶ تنها به مبلغ دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به حساب شهرداری واریز شد.

حسینی تصریح کرد: این در حالی است که میزان دریافتی شهرداری ساوه در دی ماه گذشته بیش از ۱۱ و نیم میلیارد تومان بوده است که بر این اساس عملا شهرداری ساوه با یک بحران در پرداخت مطالبات پایان سال کارگران زحمتکش، کارکنان و پیمانکاران و سایر امورات جاری شهرداری مواجه خواهد شد.
وی اظهار داشت: در چنین شرایطی با چالش اساسی در مدیریت و پرداخت مطالبات فوق که بیش از ۳۰ میلیارد تومان است مواجه هستیم و این در حالیست که نزدیک به فرا رسیدن سال نو و ایام نوروز می باشیم و شهر می بایست آماده پذیریش مسافران و میهمانان نوروزی باشد و چهره شهر را برای شهروندان با نشاط و پرطراوت کنیم.

شهردار ساوه گفت: متاسفانه با پیش آمدن این بحران ما هم اینک با کسری ۳۰ میلیارد تومانی مواجه شده ایم و تنها راه خروج از این وضعیت سخت و دشوار هماهنگی و حمایت همه جانبه مجموعه مدیریت شهرستان و استان به ویژه فرماندار محترم، نماینده محترم، اعضای محترم شورای اسلامی شهر و استاندار گرانقدر برای نجات شهرداری از این پرتگاه مالی هستیم.
وی خاطر نشان ساخت: همچنین از شهروندان گرامی که توان پرداخت بدهی خود به شهرداری را دارند، تقاضا داریم تا در این شرایط نسبت به پرداخت بدهی خود شهرداری را یاری کنند.

حسینی گفت: طی سه ماه گذشته با تمام توان در کاهش هزینه ها و صرفه جویی تلاش کردیم، بطوری که در این مدت توانستیم حدود ۶ میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه سال قبل، هزینه ها را کاهش دهیم اما از این بیشتر امکانپذیر نیست چون میزان تاب آوری مجموعه در حوزه ها مختلف به ویژه پرسنل و نیروی انسانی بیش از این نمی باشد.
وی با بیان اینکه هم اینک نجات شهرداری از پرتگاه مالی نیازمند تزریق منابع به این مجموعه می باشد، افزود: به هر حال واقعیت این است که در اجرای قانون ششم توسعه بیش از ۷۰ درصد درآمد شهرداری ساوه از محل ارزش افزوده کاهش یافته است که جبران آن صرفا توسط خود شهرداری در این مدت کوتا امکانپذیر نیست.

وی ادامه داد: اجرای یکباره این قانون و قطع درآمد شهرداری ساوه حتی فرصت منابع جایگزین را به شهرداری نداده است لذا امروز نیازمند حمایت حداکثری از محل منابع قانونی پیش بینی شده و سایر ظرفیت های موجود مانند شهر صنعتی کاوه، وزارت کشور و سایر موارد می باشیم زیرا امروز آژیر قرمز بحران مالی در شهرداری ساوه بصدا درآمده است.
مهندس حسینی افزود: امیدواریم با درک بالا از شرایط موجود و همکاری و همدلی همه دلسوزان و دوستداران ساوه به سلامت از این عرصه سخت عبور کنیم تا همکاران زحمتکش شهرداری نیز بتوانند با دلی پر امید برای توسعه شهر تلاش کنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی