کنگره شصتی ها باز هم حافظ طبیعت ساوه شدند | ساوه نار جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱۰۸:۵۲:۰۰
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۰ تیر - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

۱۵تا۲۱اسفند ،همه ساله هفته منابع طبیعی و درختکاری نام گرفته است.اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوه با مشارکت حافظان طبیعت ساوه و کلیه علاقمندان از ماهها قبل با کاشت بذر بادامچه کوهی و اتریپلکس در قالب طرح جنگلانه در عرصه های طبیعی ساوه و خرقان به پیشواز این هفته رفته بودند و نشان دادند که فعالیتهایشان منحصر به این هفته نمیباشد.

اعضای کنگره ۶۰ هم ،امسال دومین سالیست که در این مسیر سبز پا به پای دوستداران و حافظان طبیعت ساوه در این امر خیر و خداپسندانه مشارکت مینمایند.البته این گروه به جهت علاقمندی ،تفاهم نامه ای هم با سازمان منابع طبیعی کشور امضا کرده اند.این اعضا که غالبا از شهرهای قم ،تهران و ساوه آمده بودند با حضور ۷۰نفره خود ثابت کردند که در این کنگره ،مرام ،اخلاق ،جوانمردی و کار جهادی برای سرسبزی کشور ،حرف اول را میزند. احسنت و آفرین بر اینها.

روز جمعه ۱۱اسفند ۹۶ نیز ،هنوز هفته منابع طبیعی آغاز نشده است.قرار ما جاده مهمانشهر شهید ناصری در جوار روستای طراز ناهید ساوه است .عرصه هایی که از سالها قبل ،توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ساوه ،آتریپلکس کاری شده و خوشبختانه با مراقبت و قرقبانی ،چند صد هکتار از این عرصه به پوشش گیاهی مناسبی رسیده است.!

و حالا در این روز نیز میبایست شاهد کاشت بیش از ۳۱۰۰نهال آتریپلکس دیگر در نقاط خالی اش باشد. در اینجا میبایست علاوه بر تشکر از کنگره شصتی ها ،آقای علیرضایی عزیز و دوستانش ،از کوهنوردان پارس تابلو عضو حافظان طبیعت ،مهندس مجیدی رییس مخابرات ساوه و فرزند عزیزش ،آقای معمارنیا معاون سیاسی -امنیتی فرمانداری ساوه ،آقای جهانمیرزایی مدیر نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی ،آقای فیاضی عضو شورای اسلامی شهر ساوه و پسرش ،اعضای حافظان طبیعت ساوه ،مهندسان و کارشناسان اداره منابع طبیعی ساوه و خلاصه تک تک کسانی که اسامی اشان فراموش گردیده است تشکر و قدردانی به عمل آوریم ،چرا که گامی اساسی در نهضت بیابان زدایی برداشتند.

به قلم : مهدی فرقانی پور – مدیر انجمن حافظان طبیعت ساوه

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی