حکم اعدام قاتل دختر بچه ساوه ای صادر شد | ساوه نار سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱۲۰:۴۴:۳۶
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۴ تیر - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه به تقل از ایسنا،حجت الاسلام قاسم عبدالهی در نشستی با خبرنگاران در تشریح این پرونده اظهار کرد: در هفتم مردادماه ۹۶ کودک ۵ ساله ای در حالت کما توسط مادرش به بیمارستان ساوه منتقل می شود.

وی با بیان اینکه پس از معاینه کودک مشخص شد که دچار ضربه شده است، افزود: مادر کودک مدعی شده بود که کودک در پارک زمین خورده و دچار ضربه شده است ولی مشاهده آثار و علائم ضرب روی بدن کودک باعث شد که موضوع به پلیس گزارش شود.

به گفته وی، با دستور قضایی بررسی ها و معاینه دقیق تری بر روی کودک صورت گرفت که کودک آزاری در رابطه با وی مشخص شد و احتمال تجاوز به وی مطرح شد.

عبدالهی با بیان اینکه بررسی بیشتر نشان داد که در زمان انتقال کودک به بیمارستان دو مرد نیز مادر کودک را همراهی می کرده اند افزود: در تحقیقات بیشتر از مادر، وی مدعی شد که کودک را برای خرید غذا در خانه تنها گذاشته بوده و در زمان بازگشت به خانه با پیکر بیهوش کودک مواجه شده است.

وی با اشاره به شناسایی همراهان مادر کودک گفت: تحقیقات بیشتر نشان داد که مادر این کودک با شخصی به نام “رضا صالحی” متولد ۶۳ ارتباط داشته و براساس اظهارات خواهر و مادر این مرد، مادر کودک قرار بوده با رضا صالحی ازدواج کند.

عبدالهی اظهار کرد: مادر کودک با همسر خود اختلاف داشته و مدتی جدا از هم زندگی می کرده اند. این زن از اهالی اطراف ساوه است ولی مدتی برای زندگی به ساوه مهاجرت کرده بوده و حدود چهار سال با این مرد ارتباط داشته است.

وی با بیان اینکه به گفته برخی اعضای فامیل، این طفل مانع رابطه این دو نفر بوده است گفت: پزشکی قانونی ضربات متعدد به کودک را تایید کرده و طبق بررسی های قانونی وقوع تجاوز احراز می شود.

عبدالهی اظهار کرد: رضا صالحی در همان اوایل تحقیقات دستگیر شده و به تردد در خانه این زن از جمله در شب حادثه و فیلمی که همان شب از کودک تهیه کرده بود اقرار کرده بود اما مدعی شده که تنها طفل را مورد ضرب و شتم قرار داده و اقرار به تجاوز نکرده بود. در صورتی که از مجموع دلایل و شواهدی که در پرونده به دست می آید برای قضات رسیدگی کننده احراز می شود که کودک مورد تجاوز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در این مرحله پرونده دو بخش شده و یک بخش در ارتباط با تجاوز در دادگاه کیفری یک ساوه و یک بخش در ارتباط با قتل در دادسرا مورد رسیدگی قرار گرفت افزود: در این پرونده چند نفر مورد تعقیب قرار می گیرند و در نهایت رضا صالحی و مادر کودک در ارتباط با رابطه نامشروع محکوم می شوند، همچنین رضا صالحی در این پرونده به اتهام تجاوز به عنف به طفل ۵ ساله به قصاص نفس و اعدام از طریق چوبه دار محکوم می شود. وی در خصوص کودک آزاری به ۶ ماه حبس تعزیری نیز محکوم شده است.

عبدالهی افزود: پس از صدور حکم در دادگاه کیفری ساوه نسبت به آن اعتراض صورت گرفت ولی حکم در دیوان عالی کشور تایید شد و پس از آن درخواست استجازه حکم از رییس قوه قضاییه صورت گرفته و در هشتم اردیبهشت ۹۷ اجازه اعدام و قصاص صادر می شود.

وی تصریح کرد: استجازه به این صورت است که اگر اولیای دم گذشت یا درخواست دیه کنند، اعدام اجرا می شود، که در این پرونده اولیای دم درخصوص حکم قصاص درخواست دیه کردند و متهم امروز ساعت ۶ صبح به اتهام تجاوز به عنف به “تبسم بداقی” کودک ۵ ساله در محوطه زندان ساوه به دار مجازات اویخته شد.

وی با بیان اینکه بحث اعتیاد در خصوص مادر کودک مطرح نبوده گفت: وی با مرد دیگری به نام ” م.پ” نیز رابطه نامشروع داشته که در حکم رابطه نامشروع به ۱۰۵ ضربه شلاق و در اتهام مساعدت در خلاصی متهم از محاکمه به ۴٫۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

عبدالهی اظهار کرد: رضا صالحی و مادر کودک از اتهام زنای محسنه تبرئه شدند و یک زن و یک مرد به نام های “ص. ف” و “ن.ر” هم در این پرونده به اتهام مساعدت در خلاصی متهم از محاکمه به ۱٫۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گفته وی، “م.پ” مرد دومی که با مادر تبسم رابطه نامشروع داشته نیز به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده و به لحاظ تکمیل مجازات به دو سال متوالی خدمات رایگان در فصل تابستان در مجتمع زندان باز کوثر محکوم شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی