سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹۱۵:۵۲:۱۴
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۷ بهمن - ۱۳۹۹  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه , سید لقمان حسینی در نشستی با خبرنگاران به مناسبت هفته هلال احمر گفت : پانزدهم تا بیست و یکم اردیبهشت در جهت بزرگداشت فعالیت اعضا و امدادگران و با شعار همه جا برای همه , بعنوان هفته هلال احمر نامگذاری شده است.

وی با اشاره به عام المنفعه بودن فعالیت های هلال احمر گفت : هلال احمر با بهره گیری از جمعیت جوان سازمان و با مشارکت مردمی برای ایجاد صلح و دوستی میان ملت ها , کمک و امداد رسانی در مواقع بروز حوادث و آموزش های پیشگیرانه بعنوان نیروی پیشتیبان و کاهش آلام فعالیت میکند.

حسینی با اشاره به ایجاد جامعه تاب آور برای آماده شدن در برابر حوادث گفت : ما در کشور در فاز پاسخگویی حرکت میکنیم در حالیکه در کشور های پیشرفته بحث پیشگیری و اقدامات پیشگیرانه بیشتر مد نظر است که البته جمعیت هلال احمر هم در حال انجام امور پیشگیرانه برای مقابله با حوادث غیرمترقبه میباشد.

وی اضافه کرد : در دوره های آموزشی انجام شده در این راستا حدود ۲۵۰۰ نفر در سطوح مختلف در شهرستان ساوه آموزش امدادی و کمک های اولیه را در قالب چند طرح از جمله دو طرح دادرس و خادم فراگرفته اند که برای سال ۹۷ هم یکی از برنامه های ما فراگیر کردن این آموزش هاست.

سرپرست جمعیت هلال احمر با اشاره به طرح خادم ( خانواده آماده در شرایط سخت ) گفت : در این طرح مربیان ما به درب منازل مراجعه کرده و علاوه بر آموزش های اولیه امدادی نکات مورد نیاز در مورد ایمنی منازل را به صاحبان آن گوشزد میکنند که در سال ۹۶ حدود ۱۰۰۰ نفر در این طرح آموزش دیده اند و یکی از برنامه های جمعیت هلال احمر ساوه در سال ۹۷ پیش بینی آموزش به ۲۰۰۰ نفر در این طرح خواهد بود.

وی افزود : در طرح دادرس ( دانش آموز آماده در شراطی سخت ) ۹۰۰ دانش آموز در قالب ۲۶ مدرسه آموزش کامل کمک های اولیه را فراگرفته اند که پس از برگزاری رقابت در شهرستان دو تیم برتر بانوان و آقایان برای رقابت با سایر تیم ها برای مسابقات استانی اعزام خواهند شد.

حسینی با اشاره به مناسب بودن تجهیزات جمعیت هلال احمر ساوه گفت : تجهیزات کنونی با توجه به اینکه وظیفه اصلی این سازمان نجات و رهاسازی است میتواند پاسخگوی نیازهای ما در محورهای مواصلاتی باشد ضمن اینکه انتقال مصدومان توسط هلال احمر هم به درخواست اورژانس و برای همکاری انجام میشود.

وی با اشاره به برنامه های پیش رو این جمعیت در سال ۹۷ گفت : تدوین طرح جامع مدیریت بحران شهرستان ساوه با همکاری اعضای ستاد , جذب و سازماندهی خیرین , ادامه روند ایجاد جامعه تاب آور , جذب نیروهای جوان برای این جمعیت و ادامه طرح های دادرس و خادم با توجه به نیازهای شهرستان از مهم ترین برنامه های این جمعیت در شهرستان ساوه خواهد بود.

حسینی در پایان با اشاره به آمار تصادفات جاده ای کشور گفت : در حال حاضر در محور قدیم ساوه – همدان , محور قدیم ساوه – تهران , محور ساوه – سلفچگان و اتوبان ساوه – تهران پایگاه های هلال احمر مستقر هستند و در محور ساوه همدان با توجه به حجم تردد نیاز به ایجاد یک پایگاه هلال احمر احساس میشود .

 

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی