بیش از ۳۰ درصد از شهروندان ساوجی در حاشیه شهر زندگی میکنند | ساوه نار سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱۱۹:۴۵:۰۴
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۴ تیر - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه , “محمد حسن افشاري” سرپرست معاونت عمراني شهرداري ساوه در گفت و گو با نارستان بيان داشت: ساوه داراي معابر خاکي به طول ۱۰۰ کيلومتر و به وسعت ۹۶۰ هزار متر مربع در سکونت گاه هاي غير رسمي حاشيه شهر است که در راستای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری به ۲۵ کیلومتر آن به صورت منطقه هدف زیرسازی و در حال آسفالت است.

وی ادامه داد: همچنین برخی مناطق حاشیه نشینی مانند صیاد شیرازی، بلوار شهید رجایی، محراب، بلوار پیامبر اعظم، آوینی، شهید لاجوردی و … به عنوان مناطق هدف در راستای بازآفرینی و بهسازی مناطق کمتر توسعه یافته در برنامه روکش آسفالت قرار گرفت.
افشاری با بيان اينکه براي اجرای طرح ستاد بازآفرینی در معابر حاشیه شهر ساوه ۶۶۵ تن قیر اختصاص یافته است، افزود: در سالجاري با وجود مشکلات مالي شهرداري، جدول گذاري و زير سازي این معابر توسط شهرداری انجام و آماده آسفالت شده است .

وي تصريح کرد: براي ايجاد حداقل خدمات عمراني مانند زيرسازي، جدول گذاري و آسفالت معابر در سکونت گاه هاي غير رسمي شهر، شهرداري ساوه نيازمند اعتبارات بسيار زياد است در حالي که ارائه ديگر خدمات شهري نيز هزينه هاي زيادي را بر دوش مديريت شهري خواهد گذاشت .
افشاری با بیان اینکه هدف اصلی طرح بازآفرینی شهری را افزایش کیفیت زندگی در مناطق حاشیه‌ای و آسیب ‌دیده عنوان کرد و افزود: یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیر رسمی فقر اقتصادی و فرهنگی است که شهروندان به دلیل آن نمی توانند محل مناسبی برای زندگی در اختیار داشته باشند.

وی اضافه کرد: بیش از ۳۰ درصد از شهروندان ساوه در بافت های ناکارآمد و نابسامان(سکونتگاهای غیررسمی و حاشیه نشینی) زندگی می کنند که طرح بازآفرینی شهری به همراه توانمندسازی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این مناطق برنامه ریزی شده است.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی