چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹۰۴:۱۴:۳۲
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۸ بهمن - ۱۳۹۹  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه به نقل از ایسنا ، سیدمهدی میراشرفی در آئین تودیع و معارفه رئیس گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه شهرستان ساوه عنوان کرد: کمک و همکاری بین بخشی با مجموعه گمرک زمینه ساز ارتقای این رتبه خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه طولانی شدن پروسه ترخیص کالا در اماکن گمرکی و غیرگمرکی آسیب زاست، اظهار کرد: براساس اعلام سازمان جهانی گمرک هر روز توقف در ترخیص کالا مترادف با یک درصد قیمت تمام شده کالاست یعنی اگر به عنوان مثال ترخیص یک کالا ۵۰ روز بطول انجامد به معنای آن است که ۵۰ درصد قیمت کالا نسبت به کالای مشابه خارجی، قیمت تمام شده بیشتری پیدا خواهد کرد.

میراشرفی به هزینه بالای بهره بانکی، کاهش بهره وری ماشین آلات ناشی از فرسودگی و عدم آموزش کارکنان را از دیگر دلایل افزایش کالای تولید شده بیان کرد و گفت: طولانی شدن مدت زمان ترخیص کالا در کنار مشکلات دیگری که بر سر راه تولید قرار دارد موجب تشدید قیمت تمام شده خواهد شد از این رو باید سازوکار مناسبی برای کاهش مدت زمان ترخیص کالا در گمرک اتخاذ کرد و صف ترخیص را به حداقل رساند.

به گزارش ایسنا، مدیر عامل شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه نیز گفت: منطقه ویژه اقتصادی کاوه از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرده است و حمایت‌های گمرکی موجب تسریع در راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی کاوه شده است.

مجید صادقی‌زاده اظهار کرد: به برکت فعالیت منطقه ویژه اقتصادی کاوه و گمرک تولیدکنندگان از خدمات بیشتری در شهرستان برخوردار شده اند که شایسته تقدیر است.

وی تسلط بر دانش و دانسته‌های گمرکی و از همه مهمتر جسارت اجرا را از ویژگی های رئیس سابق گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه دانست و افزود: با حمایت‌های گمرکی شاهد رشد قابل ملاحظه منطقه ویژه اقتصادی هستیم و جزو نخستین مناطق ویژه اقتصادی است که بهترین عملکرد را دارد.

صادقی زاده تصریح کرد: بسیاری از مناطق ویژه اقتصادی کشور صرفا در حوزه واردات فعالیت می‌کنند که عمدتا واردات کالاهای تجملی و غیر ضروری است اما منطقه ویژه اقتصادی افتخار دارد که اولا میزان صادرات آن دو برابر واردات بوده و حوزه وارداتی آن در برگیرنده مواد اولیه صنایع است.

وی تاکید کرد: چنین رویه‌ای که در منطقه ویژه اقتصادی کاوه وجود دارد بسیار به ندرت در کشور وجود دارد که عملکردی این چنینی به نفع اقتصاد کشور و کاملا مفید به سود منافع عمومی کشور باشد.

در این مراسم از خدمات حسین شریفی به عنوان رئیس سابق تقدیر و علیرضا کرمی به عنوان رییس جدید گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه ساوه معرفی شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی