نهادينه كردن مولفه هاي امنيت و تقويت مشاركت و مسئوليت عمومي مهم ترين رهگذر ثبات و پايداري امنيت | ساوه نار شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰۲۰:۲۱:۱۹
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۶ آذر - ۱۴۰۰  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه ، سردار”كيومرث عزيزي”در جمع مسئولان انتظامي شهرستان ساوه امنيت را به عنوان يکي از شاخص هاي مهم کيفيت زندگي خواند و بيان داشت:‌ امنيت يكي از نيازهاي اساسي شهروندان در جوامع انساني و از اهميت ويژه اي به واسطه در برگيري احساس آرامش و آسايش محيطي براي شهروندان برخوردار است.

وي با اشاره به تحولات و پيچيدگي مسائل اجتماعي در جوامع امروزي اضافه كرد: يكي از مهم ترين مولفه هاي تاثيرگذار در امنيت، توسعه فناوري ها در تمامي عرصه هاي زندگي است كه بايستي توامان با اين تغييرات در مقوله تخصص، آگاهي و تسلط عموم کاربران به تهديدها و آسيب هاي فضاي مجازي نيز برنامه ريزي داشت.

اين مقام ارشدانتظامي در استان مركزي تعاملات اجتماعي و دوسويه را يكي از ضروريات در دستيابي به شاخصه هاي امنيت عنوان كرد و گفت: با توجه به اثربخشي مشاركت عمومي در توسعه نظم و امنيت اجتماعي، طرح ريزي و عملياتي كردن اقدامات كاربردي در ثبات و ارتقاء امنيت اجتماعي نيازمند هوشمندي و دانش گرايي در بهره گيري صحيح از ظرفيت هاي موجود است.

وي در ادامه با اشاره به مهم ترين كاركردهاي نگاه جامعه محور پليس از افزايش نظم و انسجام اجتماعي، افزايش تعهد و اعتماد عمومي و مقبوليت پليس، قبول مسئوليت و بسط فرهنگ پاسخگويي، افزايش امنيت و رضايت مندي عمومي از عملكرد پليس به عنوان مهم ترين بازخوردهاي اين رويكرد نام برد.

فرمانده انتظامي استان مركزي نهادينه كردن مولفه هاي امنيت و تقويت مشاركت و مسئوليت عمومي را مهم ترين رهگذر ثبات و پايداري امنيت خواند گفت: امنیت واحساس امنيت يك توليد اجتماعي وبرايندي ازتعامل ومشاركت همگاني كليه آحاد جامعه است كه تمامي اركان جامعه از جمله مردم، حاكميت، و كليه دستگاه ها به نحوي در توليد و ارتقاي آن نقش كليدي دارند كه اين بدان معناست كه امنيت اجتماعي مقوله اي است كه از طريق مردم و براي مردم ايجاد مي شود.

وي تصريح كرد: نيروي انتظامي در ساليان اخير با اعتقاد به اينکه امنيت محصولي مشارکتي است، بسترهاي لازم براي همکاري و مشاركت اقشار مختلف جامعه در تامين امنيت را فراهم آورده ساخته و لازم است با توجه به بسترهاي ايجاد شده نسبت به بهره گيري هدفمند از ظرفيت هاي نهادها، سازمان ها، تشکل ها و اقشار مختلف جامعه در توليد و حفظ امنيت سهيم استفاده كرد.

سردار عزيزي خاطر نشان كرد: مشاركت مردمي به مثابه موثرترين و مناسب ترين پشتوانه براي حل و فصل معضلات و بحران هاي اجتماعي است و بايستي با افزايش اعتماد اجتماعي هر چه بيشتر از جلوه هاي همكاري و همدلي مردمي در مقابل هر گونه تهديدات بر عليه نظم و امنيت استفاده كرد.

جلسه پرسش وپاسخگوئي با كاركنان انتظامي شهرستان ساوه و بازديد از تعدادي از يگان هاي انتظامي شهرستان برخي از برنامه هاي سردار عزيزي در مدت زمان حضور در شهرستان ساوه بود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی