دوره آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد در شهرستان ساوه برگزار شد | ساوه نار پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰۰۰:۵۱:۴۵
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ خرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه؛ سیدلقمان حسینی اظهار کرد: با توجه به اینکه اعتیاد به عنوان یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی امروز جامعه بوده لذا استان مرکزی نیز مانند دیگر استانها درصدد برگزاری این دوره مفید آموزشی برای جوانان که آسیب پذیرترین اقشار جامعه بوده درآمده است.

حسینی تصریح کرد: این دوره آموزشی با حضور ۴۰ نفر از جوانان فعال شعب ساوه و زرندیه شعب استان مرکزی با هدف توانمندسازی اعضا در جهت خود مراقبتی و توسعه این نگرش به سایر اعضا بوده است.

وی در پایان بیان کرد: اولین عاملی که باعث جذب جوانان به محیط های غیر از خانواده و خانه می گردد، عدم رابطه صحیح والدین و افراد خانواده می باشد، که در این صورت جوانان اولین گام را به سوی گروه همسالان بر می دارد و زمینه برای لغزیدن در جاده انحراف و کج روی فراهم می شود لذا ضمن برنامه ریزی های انجام شده و ابلاغ از سوی سازمان جوانان برنامه های پیشگیری از اعتیاد، به گونه ای طراحی میشود که موجب تقویت عامل های بازدارنده شود و عوامل مخاطره آمیز را تضعیف کند.

وی هدف از برگزاری این دوره های آموزشی را، پیشگیری و مواجهه غیرمستقیم با پدیده اعتیاد عنوان کرد و گفت : دوره پیشگیری اولیه از اعتیاد در بخش برادران به میزبانی شعب جمعیت هلال احمر برگزار شد.

حسینی ضمن تاکید بر اثر بخشی برگزاری این دوره های آموزشی ابراز امیدواری کرد: در امر پیشگیری، کلیّه متغیرهایی که در تکوین و پیدایش اعتیاد و قاچاق مواد مخدر دخیل هستند و زمینه های تاثیر گذاری آنها کاهش یافته و رفته رفته خنثی شود تا ضریب اطمینان قابل اعتمادی برای پیشگیری از اعتیاد و قاچاق مواد مخدر فراهم شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی