رئیس اداره ارشاد ساوه : سرانه مطالعه نشانگر میزان رشد عقلانی و سواد هر جامعه است | ساوه نار یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰۰۳:۵۱:۴۳
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , حسین محمودی فرد در آئین افتتاحیه نمایشگاه کتاب در شهرستان ساوه اظهار کرد: کتاب، شاخص‌ترین وسیله برای انتقال افکار میان جوامع بشری در جهان محسوب می‌شود و میزان افراد مطالعه کننده هرجامعه میزان رشد عقلانی هرجامعه ای را نشان می‌دهد.

وی افزود: از بررسی میزان کتاب خوان‌ها ،تعداد کتابخانه‌های عمومی،میزان کتاب‌های به چاپ رسیده، میزان کتاب خریداری شده توسط مردم و مقدار وقتی که صرف مطالعه می‌کنند می‌توان پی برد که فرهنگ مطالعه در آن کشور در چه جایگاهی قراردارد و از این طریق مسیر و جهت رشد و توسعه یا افول ملت‌ها را مشاهده کرد.

محمودی‌فر تصریح کرد: به وجود آمدن فرهنگ مطالعه در جامعه مستلزم تدوین و اجرای برنامه‌هایی است که عادت به مطالعه را رونق بخشد. پس برای رسیدن به شرایط مطلوب می‌بایست عادت کتابخوانی را از دوران کودکی در افراد ایجاد کنیم.

او گفت: عادت به مطالعه یک امر اکتسابی است یعنی همانطور که کودک خواندن و نوشتن و حساب کردن را یاد می‌گیرد مطالعه را نیز یاد می‌گیرد و البته می بایست که کودک این امر را از ابتدا از کانون خانواده آموزش گیرد سپس در نهاد مدرسه به کتابخوانی عادت می‌کند. پس خانواده اولین نهادی است که می تواند کودک را به کتابخوانی ترغیب نماید.

رئیس ارشاد ساوه افزود: برای ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه بین آحاد جامعه می‌بایست روش‌های نوینی که با خصوصیات نسل کنونی و مقتضیات زمانی مطابقت داشته باشد مورد شناسایی قرار دهیم به ویژه زبان هنر که از درجه تأثیرگذاری و ماندگاری بیشتری برخوردار است استفاده کرد.

وی در ادامه از برگزاری نمایشگاه کتاب با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انتشارات نیلوفر نقره‌ای از تاریخ ۲۴ آبان ماهد ۹۷ به مدت ۲۰ روز در محل فرهنگسرای ارشاد خبر داد و گفت: این نمایشگاه متشکل از ۳۵۰۰ عنوان و ۱۵۰۰۰جلد کتاب است و از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ و با ۲۰ الی ۵۰درصد تخفیف آماده پذیرایی از علاقه‌مندان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه همچنین از برگزاری جنگ انیمیشن خبرداد و بیان کرد: این برنامه با مشارکت سینمای سلمان ساوجی به منظور ایجاد نشاط اجتماعی توسط گروه هنری دوبله تهران دابشو به سرپرستی هومن خیاط درمحل سالن سینمای ساوه برگزار گردید.

محمودی فر اظهارکرد: دراین برنامه که مورد استقبال بسیاری از مردم ساوه به ویژه کودکان و نوجوانان قرارگرفت تعداد ۱۳ نفر از دوبله کنندگان انیمیشن به صورت زنده همزمان با اکران این فیلم‌ها به روی پرده سینما به دوبله آنها پرداختند.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی