کم کردن تشریفات ختم با فرهنگ سازی مناسب / جلوگیری از شایعه پراکنی در فضای مجازی | ساوه نار یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰۰۴:۵۹:۰۶
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
false


به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , حجت الاسلام حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه ساوه گفت : احیاء و ترویج سنت حسنه و ترک و حذف سنت های نادرست نشانه تقوی است

وی افزود : سنت های نادرستی در حاشیه مراسم عزاداری و ختم شکل گرفته که وظیفه افراد باتقوی آن است که از آن دست بکشند و دیگران را نیز ترغیب کنند که آن را حذف کنند . تاج گل های سنگین قیمت، شام و ناهار مفصل در تالار و رستوران، پذیرایی پرهزینه مجالس ختم آیا جزء این سنت های غلط و ناپسند نیست .

نماینده ولی فقیه در ساوه تصریح کرد : گاهی حقوق واجب میت مثل نماز و روزه و خمس و زکات آن روی زمین مانده اما بازماندگان به این تشریفات زائد می پردازند . یک رقابت باطل و نادرست چشم و هم چشمی چرا ؟

امام جمعه ساوه با اشاره به اینکه باید با فرهنگ سازی مناسب تشریفات مراسم ختم را کم کرد افزود : آیا این دسته گل های گزاف، بنرهای بسیار فراوان برای میت اثری هم دارد ؟ آیا مصداق اسراف نیست ؟ آیا بهتر نیست این شام و ناهار و هزینه های زائد و تشریفاتی را حذف و به جای آن صرف فقرا و محرومین کنیم ؟ یقیناً این کار به رضای خدا و بهره مندی میت از خیرات نزدیک تر است.

حجت الاسلام حسینی با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت : پرستاران قشر زحمتکش و ارزشمندی هستند که کار بسیار حساس و سختی دارند که لازمه کار آنها صبر و حوصله و تحمل ناملایمات در انجام خدمت است در عین حال که حقوق و مزایای آنان مناسب وظائف و خدمات آنان نیست.

وی خاطر نشان کرد : روز جهانی پرستار در روز تولد بنیانگذار حرفه پرستاری است اما در کشور ما حضرت زینب (س) که پرستار شکیبا و بسیار دلسوز و عالی مقام برای امام سجاد (ع) و فرزندان امام حسین (ع) بود به عنوان الگوی والای آنان انتخاب شد. هم این روز را به پرستاران مهربان و خدوم تبریک عرض می کنم هم از دولت و ملت می خواهم قدر آنان را بدانند.

امام جمعه ساوه رهبر انقلاب را حجت حق و فصل الخطاب دانست و تصریح کرد : هر کس در هر منصب و مسند و لباس و جایگاه از رهبری معظم فاصله بگیرد نزد ملت ما مطرود و بی ارزش است.

امام جمعه ساوه در ادامه به تأکید مقام معظم رهبری بر اتحاد و انسجام و همدلی اشاره کرد و گفت : رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با مردم قم به مردم سفارش کرده اند که در اداره کشور به مسئولان کمک کنند از جمله در سبک زندگی از تولید داخلی حمایت کنند، همه تصمیم بگیریم جنس خارجی را تحریم کنیم، تولی و تبری دو سفارش و فریضه دینی است که فقط با مرگ بر آمریکا درست نمی شود. مصداق مهم مرگ بر آمریکا و انگلیس نخریدن جنس خارجی است.

وی مقابله با شایعه سازی را یکی از وظایف مردم دانست و عنوان کرد : در فضای مجازی توی دهن دشمن بزنیم نه عامل انتشار سخنان آنان باشیم . دولتمردان هم مردم را درک کنند، مسئولیت را امانت بدانند، وضعیت معیشت اقتصادی مردم خیلی سخت است . به جای دستاورد تراشی و تمسک به بیگانگان اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی را تقویت کنید.

خطیب نماز جمعه ساوه افزود : امروز حتی بچه ها هم می دانند برجام مرد و خسارت های فراوانی بدون دستاوردی بود , پس همانطور که اعتماد به آمریکا غلط بود و توجه نکردید بدانید اعتماد به اروپا هم خطاست . تکرار برجام خلاف عقلانیت است.

امام جمعه ساوه در پایان ضمن تقاضای همکاری و همبستگی با همه مسئولان گفت : تنها راه توسعه و پیشرفت شهرمان، همبستگی بین مسئولان با هم و با مردم است. از این تریبون اعلام منی کنم و دست برادری و انحاد و همدلی را به سوی همه مسئولان، فرماند اری محترم، نماینده محترم، دستگاه قضایی و همه مسئولان دراز می کنم . بیایید به جای اختلاف، با وحدت و اتحاد به این مردم بیشتر خدمت کنیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی