جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸۱۶:۲۸:۱۴
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۷ دی - ۱۳۹۸  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , سید مهدی حسینی با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از پدیده هایی که اغلب شهرها به ویژه ساوه امروز با آن مواجه اند، پدیده بلند مرتبه سازی بی رویه می باشد که علاوه بر ایجاد نوعی ناهمگونی و بی نظمی در شهر موجب سلب آسایش و آرامش شهروندان شده است.

وی ادامه داد: مهاجرپذیری و رشد شتابان و بی رویه جمعیت در شهرهایی مانند ساوه و به تبع آن نیاز به مسکن در گذشته احداث ساختمان های بلند را به عنوان راه حلی ضروری مطرح كرد که این امر تأثیرات منفی روی مديريت کاربری های شهری را در سه مقوله مسکونی، معابر و سرانه خدماتی به همراه داشته است.

حسینی با بیان اینکه لازم است که راهکارهای مناسبی در جهت ساماندهی و کاهش تبعات این پدیده در شهرها پیش بینی شود، یادآور شد: نياز مدیریت جامع و اثر بخش در شهر آن است که مدیر علاوه بر توجه به مسائل اقتصادي شهر و شهرداري به فکر رفاه اجتماعی مردم و آسایش و آرامش شهروندان نیز باشد چرا که انبوه سازی بی رویه در مرکز شهرها پیامدهای زیادی از جمله آلودگی های زيست محيطي ، صوتی و آسیب های روحي و اجتماعی شهروندان را در شهر رقم خواهد زد.

وی ابراز داشت: با توجه به توزيع ناهمگون جمعيت نسبت به خدمات در لايه هاي مياني شهر و ضرورت توسعه ساير مناطق شهري و در راستاي تحقق أهداف فوق از ابتدای مهر ماه سالجاری صدور پروانه برای احداث ساختمان های بیش از سه طبقه مسکونی روی پیلوت در لايه هاي مياني و مركزي شهر به جزء پهنه هاي هدف متوقف خواهد شد.

شهردار ساوه همچنین از اعمال محدودیت‌های قانوني برای ساخت زمین های قولنامه ای در این شهر از اول مهرماه خبر داد و گفت: در راستای اجرای قانون و آرا هيئت عمومي ديوان عدالت اداري از ابتدای مهر ماه ٩٨ صدور پروانه و ساخت و ساز در زمین های قولنامه ای متوقف خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این تصمیم و با عنايت به مصوبه ارزشمند شوراي اسلامي شهر ساوه متقاضیان مسکن در ساوه می توانند جهت تأمین مسکن مورد نیاز خود با مراجعه به سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری ساوه جهت تأمين مسکن مورد نیاز خود نسبت به ثبت نام اولیه اقدام نمایند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی