صدور ۲۱۲ میلیون دلار کالا از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه | ساوه نار دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱۰۴:۱۴:۵۵
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , فرامرز امیدی گفتگو با پایگاه خبری ساوه نار با اعلام این خبر اظهار کرد: تا پایان شهریورماه امسال ۴۷۷ هزار و ٨٠٢ تن کالا به ارزش ٢١٢ ميليون دلاراز گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه صادر شده است.

اميدي با بیان اینکه به طور میانگین ارزش هر تن کالای صادراتی از این گمرک ۴۳۹ دلار است به تشریح فعالیتهاي اين گمرك پرداخت و گفت : عمده کالاهای صادر شده از این گمرک طی این مدت فراورده ها و مشتقات نفتي از قبيل: انواع روغن موتور،هیدروکربن سبك،ميلگرد آجدار،آبمیوه ، قوطي آلومينيومي ، بلورجات ، رول دستمال كاغذي بوده است .

وی با اشاره به کالاهای ترخیصی از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه افزود : میزان واردات این گمرک طی این مدت ۶۵ هزار و ۷۱۶ تن به ارزش ۱۸۱ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۲۹۹ دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی و ارزش دلاری ۳۴ درصد افزایش داشته است .

اميدي همچنین عنوان کرد : ماشین آلات و دستگاه های خط تولید ، پوره و کنستانتره ، اسانس ،پاکت آبمیوه ،خمیر الیاف ، درب قوطي آسان باز شو،خودرو سواري،از جمله اقلام عمده کالاهای وارداتی به این گمرک بوده اند.

سرپرست گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه خاطر نشان کرد :در این مدت کشورهای امارات متحده عربی ،ترکیه ، چین ، آلمان ، كره جنوبي، هند، ايتاليا بیشترین کالاها را از طریق این گمرک به کشورمان صادر کرده اند که امارات متحده عربی با صادر کردن ۸ هزارو ۹۸۰ تن کالا به ارزش ۴۰ میلیون و ۱۷۴ هزارو ۶۳۰ دلار مبدا نخست بوده است .

وی ادامه داد : طی این مدت کشورهای افغانستان ,عراق , پاکستان , ترکیه ,ترکمنستان، ايتاليا و آذربايجان عمده خریداران کالاهای ایرانی از طریق این گمرک بودند که کشور افغانستان با خرید۲۲۷هزار و ٣٤٠ تن کالا به ارزش ۱۰٤ ميليون دلار در صدر این کشورها قرار گرفته است

.اميدي در ادامه گفت : طی ۶ ماهه نخست سال ۹۸ با ترانزیت۹۵هزار و ۸۲۹ تن کالا به ارزش ۴۴۰ میلیون و ۴۳۴ هزار دلار نیز شاهد رشد ۲۹ درصدی وزنی و ۹۴ درصدی ارزشي نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی