تولید ماده موثره داروی سرترالین هیدروکلراید در ساوه آغاز شد | ساوه نار شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳۲۲:۳۸:۲۶
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , در مراسمی با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر روحانی رئیس جمهور و با حضور اکرمی معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی , میرزایی فرماندار ساوه و جمعی از مسئولان از ماده اولیه سرترالین هیدروکلراید در ساوه رونمایی شد.

مدیرعامل شرکت مهبان دارو در این آیین از اهتمام شرکت های دارویی برای تقویت تولید دارو در داخل کشور خبر داد و گفت : تولیدی این ماده در راستای فراخوان معانت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده و در درمان بیماری های اعصاب و روان و برخی بیماری‌های دیگر کاربرد خواهد داشت.

حسن ریاحی صرفه جویی‌ ارزی , ایحاد اشتغال و بالا رفتن توان داخلی در این حوزه را بخشی از فواید بومی سازی و خودکفایی در صنایع دارویی کشور دانست و گفت : شرکت دانش بنیان مهبان شیمی آمادگی خود را برای تولید ۱۰ درصد از این داروها را اعلام کرده و امروز نخستین ماده دارویی با نام سرترالین هیدروکلراید در این شرکت به مرحله تولید رسید .

وی تصریح کرد : اشتغالزایی این طرح نفر مستقیم و غیرمستقیم بوده و دست یابی به این موفقیت با اعتماد و اتکا به دانش جوانان کشور و با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت ستاد توسعه زیست فناوری و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری حاصل شده است.

فرماندار ساوه نیز در حاشیه این مراسم گفت : شرکت های دارویی در ساوه اهتمام جدی دارند که بتوانند نیازهای کشور را برای خودکفایی داخلی را ایجاد کنند که این امر با سفر سال گذشته معاونت علمی فناوری رئیس جمهور به ساوه و بازدید از شرکت های دانش بنیان و حمایت از آنها موثر بود و این شرکت نیز از آن حمایت برخوردار شده و با سرمایه گذاری تولید خود را آغاز کرده است.

علی میرزایی افزود : نیازهای این شرکت طرح توسعه در زمینه داروهای گیاهی و شیمیایی است که نیازمند ارائه تسهیلات و رفع موانع برای تولید است لذا قراراستس در هفته های آتی با برگزاری جلسات طرح های توسعه ای برای شرکت های دانش بنیان در ساوه پیش بینی و فراهم شود

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی