کرایه تاکسی های ساوه تک نرخی می شود | ساوه نار سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱۱۹:۴۵:۵۶
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه به نقل از نارستان، جلسه بررسی تعیین نرخ کرایه جدید تاکسی های درون شهری ساوه با حضور نمایندگان خطوط مختلف تاکسیرانی، مهندس حسینی شهردار، معاونت خدمات شهری، سعیدی رئیس کمیسیون خدمات شهری و رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر در محل شهرداری برگزار شد.

سید”مهدی حسینی” شهردار ساوه در این جلسه با تاکید بر لزوم حمایت شهرداری از رانندگان تاکسی درون شهری، گفت: با توجه به وجود مشکلات اقتصادی در کشور و به تبع آن کاهش کار و درآمد مردم تعیین نرخ کرایه تاکسی های شهر برای سالجاری باید بصورت منطقی و عادلانه باشد زیرا فشار در جامعه باعث مشکلات عدیده می شود.

“مرتضی سعیدی” رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر نیز بیان داشت: با توجه به تاثیر تورم در بخش های مختلف هم اینک شاهد افزایش قابل توجه لوازم یدکی، لاستیک، روغن و قطعات خودرو هستیم لذا باید با در نظرگرفتن توان عمومی شهروندان متناسب با نرخ تورم میزان کرایه تاکسی ها نیز افزایش یابد.

“محسن مددی” معاونت خدمات شهری شهرداری ساوه نیز در این جلسه با بیان اینکه رانندگان تاکسی مظلوم ترین کارکنان غیرمستقیم شهرداری هستند تصریح کرد: برخی مسائل باعث شده تا معیشت رانندگان به مشکل برخورد کند.
وی ادامه داد: سیاست دو نرخی شدن کرایه تاکسی در سالهای گذشته یکی از اقدامات اشتباه بود که با هدف ترغیب شهروندان برای استفاده از کارت هوشمند بجای پرداخت نقدی انجام شد و پرداخت نقدی از سوی مسافر با مبلغی به عنوان جریمه همراه بود که این امر مشکلاتی را به همراه داشت.

مددی با بیان اینکه سیاست شهرداری در سال ۹۷ برای رفع برخی مشکلات تاکسی داران تک نرخی کردن کرایه بوده است، افزود: با تک نرخی شدن کرایه نباید استفاده از کارتخوان که با هدف ارتقای خدمات به مسافران پیش بینی شده نادیده گرفته شود زیرا استفاده از کارتخوان موجب می شود که مشکل مشاجره بین رانندگان و مسافر حل شود.

به گفته وی، منظور از تک نرخی شدن یکسان‌سازی پرداخت کرایه به صورت نقدی یا از طریق دستگاه کارتخوان است.
در ادامه این جلسه با اظهارنظر مسئولان خطوط مختلف تاکسی رانی سه نرخ یک هزار تومان، ۹۰۰ تومان و ۸۰۰ تومان برای مسیرهای مختلف درون شهری مورد موافقت قرار گرفت و در صورت تایید فرماندار و موافقت کمیته تطبیق اجرایی خواهد شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی