مناسب‌سازی فضاهای شهری مهم‌ترین نیاز اساسی معلولان ساوه است | ساوه نار جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰۰۷:۰۰:۳۸
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار به نقل از تسنیم , محمد بهاروند صبح امروز در بازدید از اداره بهزیستی شهرستان ساوه، با اشاره به جایگاه این نهاد مردمی اظهار داشت: سازمان بهزیستی از بدو تاسیس تا به امروز منشا خیر و برکات فراوانی برای اقشار محروم جامعه به ویژه توان خواهان بوده است.

وی افزود: شغل پرسنل بهزیستی خطیر، حساس و خداپسندانه است زیرا بازکردن گره‌ای از مشکلات مردم توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود و کارمندان سازمان بهزیستی باید به خاطر این لطف که خدمت‌گذاری در مجموعه بهزیستی هستند، خدا را شکر کنند.

فرماندار ساوه تصریح کرد: بهزیستی با رویکرد مددرسانی به نیازمندان جامعه، در راستای حفظ کیان خانواده‌های آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر، اصلاح مشکلات آسیب‌دیدگان اجتماعی، نگهداری و مراقبت و توانبخشی معلولان، توسعه پژوهش‌های کاربردی برای پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی و خدمات‌رسانی و حمایت از اقشار محروم و آسیب‌پذیر، با تلاش خالصانه و پایان ناپذیر به خدمت رسانی جامعه می پردازد.

بهاروند بیان کرد: خوشبختانه در طول چند سال اخیر نگاه مسئولین نظام به دستگاه‌های حمایتی و مردم نهاد رضایت بخش بوده به گونه‌ای که علاوه بر افزایش حقوق و مزایای نهاد کمیته امداد و بهزیستی، تسهیلاتی در حوزه اشتغال به این دو نهاد اختصاص یافته ولی با وجود مشکلاتی در بخث اشتغال آنها به ویژه در حوزه معلولان وجود دارد که نیاز به توجه  بیشتر هم دستگاه‌های حکومتی و هم خیرین دارد.

وی ادامه داد: بحث اشتغال معلولین در نهادهای دولتی مشکل اساسی وعمده این قشر است بنابراین باید تلاش شود سهمیه‌ای که برای اشتغال معلولین تخصیص یافته در همین حوزه سرمایه‌گذاری شود هرچند این مهم باید در برنامه‌های کشوری لحاظ و بازبینی شود.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود ۱۵۰ معلول در شهرستان ساوه از خدمات بهزیستی برخوردار می‌شوند که با توجه به هزینه‌های این قشر در حوزه درمانی و دیگر هزینه‌های جانبیریال اعتبارات این نهاد جوابگوی تامین مایحتاج معلولان نبوده که همین امر ضرورت کمک‌های مردمی به ویژه خیران شهرستان را دوچندان کرده است.

وی افزود: بنابراین ضروری است دستگاه‌های متولی به‌ویژه شهرداری در حوزه مناسب‌سازی معابر ورودی درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های دولتی که جامعه هدف، بیشترین رفت و آمد در این مکان‌ها را دارند توجه ویژه‌ای داشته باشد هرچند مصوباتی در شورای اسلامی شهر ساوه دراین خصوص در حال پیگیری است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی