نیروهای اجرائیات شهرداری با اقتدار به وظیفه قانونی خود عمل کنند | ساوه نار شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱۰۶:۵۱:۲۵
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , سید مهدی حسینی در جلسه بررسی مشکلات واحد اجرائیات شهرداری بیان داشت: این واحد بازوی قدرتمند شهرداری در اجرای قانون است که گاها نیروهای آن فشارهای زیادی را از سوی برخی مردم و مسئولان متحمل می شوند اما باید همواره ضمن حفظ شان و احترام شهروندان به وظیفه قانونی خود عمل کنند.

وی ادامه داد: ساخت و ساز در داخل محدوده شهري مستلزم رعايت برخي اصول و مقررات خاص مهندسي و شهرسازي است و در شهر ساوه به دلیل نیاز بالا به مسکن و وجود مناطق زیاد حاشیه نشین ، وظیفه واحد اجرائیات در جلوگيري از ساخت و سازهاي غير بسیار دشوار و مهم است.

حسینی با بیان اینکه واحد اجرائیات در شهر، واحد مقابله و جلوگيري از تخلفات شهري محسوب مي شود از وصول مطالبات شهرداری؛ اطلاع رساني و پيشگيري از ساخت سازهاي غير مجاز، اجراي ضوابط قانوني صدور اخطاريه و تشكيل پرونده جهت تخلفات ساختماني، ممانعت از خط كشي در اراضي داراي كاربري غير مسكوني و فاقد طرح شهرسازي، تنظيم لوايح و ارسال آنها به كمسيون ماده صد و اجراي احكام صادره و همچنين بازديد و گشت زني مستمر در سطح شهر جهت ممانعت از ساخت و سازهاي غير مجاز به عنوان بخشی از وظایف مهم این واحد نام برد.

وی با اشاره به حساسيت و اهميت جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز شهري توسط واحد اجرائیات جهت ممانعت از رشد حاشيه نشيني و ساخت و سازهاي غير ايمن و مغاير با اصول و ضوابط مهندسي نقش این واحد شهرداری را در مقابله با اين معضل تاثيرگذار در آتيه شهر دانست.

شهردار ساوه افزود: یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات سطح شهرها که اغلب شهرداری‌های سراسر کشور با آن روبه‌رو هستند مشکل سد معبر است و طبق قانون شهرداری‌ها در راستای رفاه حال شهروندان موظف به رفع سد معبر هستند که در این مورد نیز باید با حفظ احترام و شان شهروندان نیروهای اجرائیات به وظیفه خود عمل کنند.

محسن مددی معاونت خدمات شهری شهرداری ساوه نیز در این جلسه از کمبود نیرو در واحد اجرائیات به عنوان یکی از مهمترین مشکلات این واحد نام برد و گفت: بکارگیری نیروهای مستعد و آموزش دیده در بدنه اجرائیات هم اینک یکی از مهمترین نیازهای این واحد است چون عدم آشنایی با مسائل حقوقی و قانونی توسط برخی از این نیروها گاها مشکلاتی را بوجود آورده است.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری بیشتر دادگستری و نهادهای قانونی همچون شورای تأمین و فرمانداری با واحد اجرائیات شهرداری به منظور فائق آمدن بر مشکلات ساخت وسازهای غیرمجاز، افزود: هم اکنون در مناطق حاشیه شهر در زمینه گسترش ساخت و ساز غیرمجاز نسبت به سایر نقاط شهر مشکلات بیشتری داریم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی