از ایده ها برای کاهش قیمت گوشت استقبال میکنیم | ساوه نار شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳۲۳:۳۱:۲۹
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , کاظم خاوازی در جریان بازدید از یک گلخانه تولید نهال پسته در آوه شهرستان ساوه گفت : یکی از مسائلی که در بحث باغبانی دچار ضعف هستیم تهیه نهال سالم و خوبی است که کشاورز بتواند با آن مانوس شده و حداکثر عملکرد را ار آن داشته باشد .

وی با اشاره به اینکه یکی از گیاهان بسیار مهم در باغبانی که منشا ارز قابل توجهی در بخش کشاورزی به شمار میرود پسته است افزود : نهال های از منابع مختلف تهیه میشود و علیرغم نظارت های صورت گرفته اما انتظارات ما را برآورده نکرده است .

وزیر جهاد کشاورزی افزود : این واحد مکانیزه از ابتدا بذر را مورد نظارت قرار میدهد و از بذرهای مناسب استفاده میکند و با دارا بودن مکانیزم پیوسته و خوبی که از مرحله رشد بذر تا آماده شدن نهال طی ۳ سال صورت میگیرد , مراقبت های ویژه ای از آن انجام میدهد .

خاوازی با تاکید بر اینکه مکانیزم رشد نهال در این گلخانه بعد از ۳ سال از نظر ریشه دهی حتی در مرحله آخر ممکن است میوه دار شود اضافه کرد : اگر بتوانیم روش آموزش را ترویج داده و انرژی بیشتری برای آن صرف کنیم کشاورزان میتوانند افزایش عملکرد خود را در سطح مزارع شاهد باشند و از رقم های متوسط ۸۰۰ تا ۹۰۰ کیلو در هکتار به رقمی در حدود ۴ تن برسند .

وی افزود : این اتفاق خوبی در تولید نهال پسته است که امیدواریم این واحد ها روز به روز گسترش پیدا کرده و کشاورزان شاهد برداشت های بالا در مزارع خود باشند .

مقام عالی وزارت در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش اختلافات میان مردم و منابع طبیعی نیز گفت : در بحث رفع تداخلات اراضی امسال رشد خوبی داشتیم و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی مورد دعوی بین جهاد , منابع طبیعی و مردم به نفع مردم خاتمه یافته است .

وی تاکید کرد : رویکرد وزارت خانه این است که هم بتواند منابع طبیعی را برای نسل آینده حفظ کند و هم اینکه زمین هایی که مشخصص است کشاورزان سالها در آن زحمت کشیده و از حالت منابع طبیعی خارج شده حول محور قانون در اختیار مردم قرار بگیرد.

کاظم خاوازی با اشاره به اینکه بخاطر وسعت تداخلات ارضی زمان خاصی برای انجام این پروژه نیست افزود : در حال حاضر سرعت قابل قبولی برای رفع تداخلات ارضی وجود دارد که با سالهای قبل قابل قیاس نیست ضمن اینکه به همه مدیران و مسئولان مربوطه تاکید کرده ایم که این موارد را با سرعت حل کنند تا مشکلات مردم و کشاورزان در این زمینه مرتفع شود

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی