مانور زلزله فرصتی برای محک توانمندی ها است | ساوه نار دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳۱۱:۱۴:۴۰
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , محسن مددی در جلسه هماهنگی این مانور که قراراست در سد الغدیر ساوه برگزار شود اظهار داشت: اجرای مانورهای مدیریت بحران موجب ارتقای سطح آمادگی نیروهای خدمات‌رسان می شود و لازم است از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود : اجرای مانورهای مدیریت بحران و اقدامات مورد نیاز در لحظات اولیه حوادث از سوی سازمان های عضو ستاد مدیریت بحران شهرداری از راهکارهای موثر در کاهش آسیب های بوجود آمده و افزایش آمادگی نیروها در حوادث غیر مترقبه است.

جانشین مدیریت بحران شهرداری مانور زلزله سد الغدیر را فرصتی برای محک توانمندی های بخش های مختلف شهرداری دانست و گفت: باید در مقابله با هر گونه حوادث آمادگی کامل داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما در قبال جان تمامی شهروندان مسئول هستیم، افزود: باید با تمرینات و مانورهای مختلف آمادگی خود را برای مواجه با بحران بیشتر کنیم تا خدمات و امدادرسانی سریع و به نحو مطلوب انجام گیرد.

مددی تصریح کرد: با توجه به تاکید فرماندار مبنی بر برگزاری این مانور به نحو احسن همه باید در این زمینه تلاش کنند چون اجرای این مانور در این وسعت و با حضور همه دستگاه‌ها و منطقه ای در ساوه کم نظیر است.

وی یادآور شد: نیروهای شهرداری باید قبل از هر اقدامی با حضور در محل برگزاری مانور این منطقه را مورد ارزیابی قرار دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری ساوه در ادامه به تشریح برخی وظایف شهرداری در این مانور پرداخت و گفت: تهیه پروژکتور و برج نور، ارسال و نصب ۸ چشمه سرویس بهداشتی و حمام، حضور یک اکیپ غواصی و یک دستگاه قایق، یک دستگاه خودروی حمل متوفی، اعزام یک دستگاه بیل مکانیکی زنجیری، لودر ، بابکت و گریدر ، اعزام یک دستگاه جنتکس، اعزام دو دستگاه جرثقیل ۱۵ تن، بر پایی چادر جهت استقرار نیروها ، پاکسازی منطقه و نصب ۲۵ دستگاه تابلو با نام دستگاه‌های شرکت کننده در مانور را به عنوان بخشی از وظایف شهرداری در این مانور عنوان کرد.

مددی اختصاص یک دستگاه خودروی کاپرا جهت ستاد مدیریت بحران شهرداری ، تهیه لباس متحدالشکل و جلیقه مدیریت بحران ، حضور سه اکیپ امداد و نجات کامل، آماده سازی ۲۰ پمپ تخلیه و یک پمپ خودمکش قوی را از دیگر اقدامات لازم شهرداری ساوه در این مانور عنوان کرد.

گفتنی است طی روزهای آینده مانور مشترک شهرستانهای ساوه، زرندیه و تفرش با سناریو زلزله ۶.۸ریشتری و سیلاب ناشی از شکسته شدن بندخاکی با حضور همه دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران در محل سد الغدیر برگزار می گردد.

در این مانور بیش از ۸۰۰ نیروی امدادی و عملیاتی با رعایت کلیه مسائل ایمنی به تمرین و انجام امورات محوله خواهند پرداخت.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی