ساوه میزبان اجلاسیه شهدای کارگری کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی است | ساوه نار جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰۰۶:۵۱:۵۰
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار به نقل از ایسنا , امام جمعه ساوه در جلسه هماهنگی برگزاری اجلاسیه شهدای کارگری و اعطای حکم به مسئول کمیته های ۹ گانه بر اهمیت ترویج فرهنگ شهادت طلبی در جامعه تاکید کرد و افزود: برگزاری یادواره شهدا موجب تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و راهکاری برای کاهش آسیب های اجتماعی است.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی احیای ارزش‌های اسلامی را از دیگر برکات برگزاری یادواره های شهدا دانست که موجب ماندگاری اسلام و تثبیت ارکان انقلاب اسلامی خواهد شد.

وی بیان کرد: هر چقدر در ارتقای شاخص‌های فرهنگی و تقویت بنیه اعتقادی مردم تلاس شود موجب تقویت سبک زندگی اسلامی و خنثیسازی توطئه های دشمنان خواهد شد.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: یکی از ادله حقانیت نظام اسلامی مشارکت آحاد مردم در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی و مردمیبودن انقلاب است.

وی در ادامه بر مشارکت جدی واحد‌های صنعتی و تولیدی در برگزاری یادواره شهدای کارگری شهرستان تاکید کرد.

فرماندار ساوه نیز با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت:در شهرستان‌ها هم برخی کمیته‌ها تشکیل می‌شود و چون شهرستان ساوه قطب کارگری استان به شمار می‌رود کمیته کارگری در شهرستان ساوه تشکیل تا زمینه ساز برگزاری اجلاسیه کارگری شود.

محمد بهاروند با اشاره به نقش و جایگاه شهدای کارگری در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: بسیاری از واحد‌های صنعتی و تولیدی دردوران دفاع مقدس مورد حمله هوایی رژیم بعث عراق قرار گرفت اما با تلاش کارگران درکمترین زمان ممکن به چرخه تولید باز می‌گشت.

وی تاکید کرد: همه امکانات شهرستانی برای برگزاری این کنگره باید بسیج شوند و باید برنامه با شکوهی در شأن شهدا برگزار شود.

بهاروند بر استفاده از ظرفیت بخش دولتی وخصوصی برای هر چه بهتر برگزار شدن اجلاسیه و هماهنگی ادارات با ستاد یادواره شهدا تاکید کرد.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز گفت: درابتدا ۹ اجلاسیه به عنوان مقدمه کنگره نقش امام راحل و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی شامل اجلاسیه شهدای روحانی در شهرستان محلات، اجلاسیه شهدای کارگری در ساوه، اجلاسیه حضرت امام (ره) در خمین و … برگزار می شود.

سرهنگ پاسدار علی رسولی با اشاره به اینکه از ۲۶۵ شهید کارگری استان ۵۸ شهید متعلق به ساوه است، عنوان کرد: اجلاسیه شهدای کارگری به دلیل آمار بالای شهدای کارگری ساوه و جمعیت کارگری در این شهرستان برگزار می شود.

وی تشکیل کمیته ها پس از راه‌اندازی دبیرخانه را نخستین گام در اجرایی شدن روند برگزاری اجلاسیه دانست و افزود: در این اجلاسیه کمیته پشتیبانی و امور مالی با مدیریت شهر صنعتی کاوه، کمیته فرهنگی وهنری با مدیریت شهرداری ساوه، کمیته اجرایی اجلاسیه با مدیریت سپاه ناحیه ساوه،کمیته تربیت بدنی با اداره ورزش و جوانان به منظور برگزاری مسابقات ورزشی با رویکرد جامعه کارگری، کمیته رسانه و اطلاع رسانی با کانون بسیج رسانه، کمیته امور بانوان با کمیسیون امور بانوان فرمانداری و کمیته آمار و اطلاعات با بنیاد شهید و امورایثارگران ایجاد شده است.

سرهنگ رسولی افزود: یکی از برنامه‌های مقدماتی اجلاسیه سرکشی از تمامی خانواده‌های شهدای کارگری است و باید به نحو مطلوبی تجلیل شوند.  

وی در ادامه خواستار برگزاری جلسه تخصصی با کمیته‌ها، صرفه‌جویی و مدیریت هزینه‌ها، فضاسازی شهرستان به ویژه شهر صنعت یکاوه به عنوان مکان برگزاری اجلاسیه و تامین زیرساخت با بهره‌گیری از ظرفیت‌ شهرستان و اتکا به توانمندی درونی شد.

وی در ادامه گفت: ۱۷ بهمن ماه تاریخ برگزاری اجلاسیه شهدای کارگری به میزبانی ساوه است و کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.

در پایان این جلسه احکام روسای کمیته های۹ گانه اجلاسیه شهدای کارگری ساوه به آنان اهدا شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی