ضرورت انتقال مراکز خرید و فروش ضایعات شهر به شهرک بازیافت | ساوه نار پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳۲۰:۰۳:۱۷
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , سید مهدی حسینی در بازدید از عملیات آماده سازی شهرک بازیافت شهرداری، بیان کرد: شهر ساوه با وجود داشتن زیبایی‌های تاریخی به دلیل حضور برخی از اصناف آلاینده همچون ضایعات فروشان با مشکلاتی مواجه شده است که این مراکز علاوه بر مخدوش کردن چهره شهر با وجود آلودگی‌های زیست‌ محیطی زیادی همراه است.

وی با انتقاد از استقرار بیشتر مراکز خرید فروش ضایعات در ورودی های ساوه به ویژه بلوار سیدجمال این شهر، گفت: ورودی هر شهر نقش بسیار موثری در معرفی و شناساندن فرهنگ و جاذبه های گردشگری آن شهر برای همگان دارد و در اصل نمادی برای موجودیت و جذب رهگذران و مسافران است.

مهندس حسینی افزود: باید تلاش کنیم تا بجای مخدوش شدن ورودی های شهر با ضایعات فروش ها با نصب المان های مفهومی و زیبا فرهنگ غنی شهر زیبایمان را به نمایش گذاشته تا گردشگر و یا مسافری که قصد ورود به ساوه را دارند در محض ورود اولین صحنه ای که با آن مواجه می شود تصاویر زیبا از فرهنگ و آداب شهر اقوام و مذاهب باشد.

وی ادامه داد: بیشتر انبار‌های ضایعاتی شهر بدون اخذ مجوز از شهرداری فعالیت دارند و به دلیل بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز شاغل در این انبار‌ها این اماکن مستعد برای خرید و فروش اموال مسروقه هستند که باید کنترل شوند.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون نباید هیچ ضایعات‌فروشی در محدوده شهر وجود داشته باشد اما هم اینک شاهد هستیم که این مراکز با وجود آلودگی‌های بصری، محیط ‌زیستی و به خطر انداختن سلامت شهروندان همچنان در داخل محیط شهری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

حسینی افزود: هم اینک ۴۰ غرفه و هر یک به مساحت ۵۰۰ متر مربع در فاز نخست برای انتقال ضایعات فروش ها در شهرک بازیافت شهرداری ساوه در حال آماده سازی است و همه ضایعات فروش های سطح شهر باید به این مکان منتقل شوند.

وی گفت: امیدواریم تا پایان سال عملیات تکمیل این غرفه ها پایان یافته و همانند انتقال پرنده فروشی ها به خارج از شهر بتوانیم گامی در جهت آرامش شهروندان برداریم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی