آخرین اخبار از کرونا در ساوه/۵ مثبت، سه فوتی و ۱۰ منفی از ابتدای شیوع | ساوه نار دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳۱۳:۱۸:۱۷
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

دکتر عباس نیک روش در نشستی با خبرنگاران به بیان اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا ویروس پرداخت و اظهار کرد: هماهنگی بین بخشی و هماهنگی با سایر ادارات و تشکیل جلسات متعدد با محوریت کرونا ویروس و مدیریت و پیشگیری از عفونت حاد تنفسی از جمله اقدامات بوده است.

وی به تاثیر اطلاع رسانی توسط رسانه‌ها پرداخت و افزود: ایجاد حساسیت از طریق اطلاع رسانی توام با آموزش، تدبیر مناسبی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بود که به خوبی انجام شد. معتقدیم در عین ایجاد حساسیت باید استرس را نیز کاهش داده و چتر خدمات را گسترده تر کنیم.

نظارت و مدیریت بر تردد مسافرین بویژه در ورودی شهر از سمت قم و برپایی چادر سلامت برای انجام تست و غربالگری از دیگر اقدامات تریاژی بوده است که بر اساس آن در مبادی ورودی با استفاده از دستگاه طب سنج مسافرین غربالگری می شوند.

وی افزود: دوری از تجمعات مهمترین توصیه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس است. این ویروس نسبت به آنفولانزا کشندگی کمتری دارد اما گسترش شیوع آن بالاست.

ضدعفونی کردن محیط های اداری و کاری از دیگر توصیه ها در قالب دستور العمل کشوری است و باید روسای ادارات و کارفرمایان سفیر سلامت باشند و دغدغه سلامت مردم و کارکنان در اولویت باشد.

وی در ادامه به سطح بندی ارائه خدمات اشاره کرد و افزود: شهروندان به صرف یک سرماخوردگی به بیمارستان مراجعه نکنند بلکه با مراجعه به درمانگاه و کلینیک به درمان خود بپردازند و اجازه بدهند بیمارستان ها به موضوع اصلی درمان مبتلایان و افراد مشکوک بپردازند.

نیک روش به غربالگری در واحدهای تولیدی و صنعتی به صورت روزانه نیز اشاره کرد و افزود: آموزش لازم برای این کار در محیط های کارگری ارائه شده است.

وی گفت: تامین مواد ضدعفونی کننده و زیرساخت های پیشگیری از ابتلا به بیماری در مراکز بهداشتی و درمانی و عموم مردم در دستور کار است . دیروز اولین محموله شامل  پنج هزار ماسک جراحی معمولی به همت خیرین سلامت و دانشکده برای شهرستان خریداری شده که توزیع می شود.

رییس علوم پزشکی ساوه گفت: از ابتدای شیوع بیماری تاکنون نتیجه آزمایش ۵ نفر مثبت بوده است که در بیمارستان های مدرس و چمران ایزوله شده و  در حال دریافت خدمات درمانی هستند و در مجموع در این مدت سه نفر نیز فوت کردند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع تاکنون نتیجه آزمایش ۱۰ بیمار مشکوک نیز منفی اعلام شده است، گفت: بیمارانی که نتیجه آزمایش آنان مثبت بوده است به سمت تشدید مراقبت در فضای قرنطینه هدایت شده اند و افرادی که نتیجه آزمایش آنها منفی بوده است به سمت کاهش مراقبت و خروج از ایزوله هدایت می شوند.

وی به روند رو به رشد شیوع این بیماری در روزهای آینده و رسیدن به پیک خبر داد و افزود پیش بینی می شود که در حالت خوش بینانه تا ۱۵ فروردین و در حالت بدبینانه تا پایان بهار این ویروس وجود داشته باشد / ایسنا

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی