۴۰ پروژه آبرسانی در استان مرکزی به بهره برداری رسید | ساوه نار شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳۲۳:۲۰:۱۲
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

استاندار مرکزی اجرای این طرح را رویدادی مهم و مبارک برای استان مرکزی دانست و گفت : در برنامه امروز به ۷۴ روستای استان مرکزی با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان آب رسانی صورت گرفت که با اجرای آن ۳۰ هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم در روستاها بهره مند خواهند شد .

سید علی آقازاده که برای افتتاح این پروژه ها به روستای سیلیجرد از توابع بخش مرکزی ساوه سفر کرده بود افزود : استان مرکزی از استان های پیش رو در زمینه آب و فاضلاب است و در حال حاضر حدود ۶۰ درصد مردم استان از نعمت شبکه فاضلاب بهره مند هستند.

وی تصریح کرد : ۱۰۰ درصد شهرهای استان و بیش از ۹۵ درصد روستاهای استان نیز از آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند که ۹۰ درصد این شبکه های تحت نظارت آب فا استان قرار دارد که آمار خوبی در کشور از نظر تحت پوشش قراردادن مردم در شبکه آب و فاضلاب است .

استاندار مرکزی ابراز امیدواری کرد تا پایان دولت دوازدهم تعداد بیشتری از روستاهای استان مرکزی در حوزه آب و تامین آب آشامیدنی به شبکه آبیاری متصل شوند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی نیز در بخش دیگری از این مراسم گفت : برای عملیاتی شدن این طرح ها شامل مجتمع آب رسانی و ۳۰ پروژه تک روستا , ۴۶ باب مخزن با حجم ۱۱ هزار و ۲۱۵ متر مکعب اخداث شده است .

یوسف عرفانی نسب افزود : برای اجرای این پروژه ۲۳۴ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب اجرا شده و ۲۰ واحد ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۷۴٫۴ لیتر در ثانیه نیز ساخته شد است .

وی همچنین از اصلاح ۱۸۵ کیلومتر شبکه آب رسانی , حفر , تجهیز و بازسازی منابع آبی برای ایجاد ۴۷ حلقه چاه , چشمه و قنات اشاره کرد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی همچنین به اجرای طرح آب امید اشاره کرد و گفت : با ابتکار وزارت نیرو مشترکانی که یک سوم از الگوی مصرف در کشور را رعایت کنند شامل هیچ هزینه ای نخواهند شد که در راستای این سیاست از ابتدای دی ماه این طرح در استان مرکزی اجرا شد که حدود ۶۵ هزار مشترک طی ۲ سال گذشته مشمول این طرح میشوند که بالغ بر ۱۸ درصد اشتراک های شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه نیز در این مراسم با اشاره به بهره مندی بسیاری از روستاهای کشور از نعمت آب سالم در مدت ۴۲ ساله بعد از انقلاب گفت : با اجرای این پویش هر هفته در سطح کشور شاهد بهره مندی روستاییان و مردم از نعمت آب سالم هستیم که با رضایت مردم نیز همراه بوده است .

حجت الاسلام محمد سبزی خواستار تسریع در روند آب رسانی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی سالم با همکاری مسئولین و وزارت نیرو شد و گفت : متاسفانه در شهر ساوه که قطب صنعت و کشاورزی است بیش از ۲۰۰ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم بی بهره هستند و آب سالم را از دستگاه ها تهیه میکنند.

وی تصریح کرد : با پیگیری های صورت گرفته انتقال آب شیرین به ساوه به مراحل خوبی رسیده و در صورت مشخص شدن پیمانکار بزودی امور مربوط به انتقال و تکمیل خط انجام خواهد شد .

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس از وزیر نیرو و مسئولان استان خواست موضوع انتقال آب شرب سالم به ساوه را به جد پیگیری کرده تا ۳ سال آینده مردم این شهر از آب سالم بهره مند شوند

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی