۸۴۷ نفر در ساوه و زرندیه تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده اند | ساوه نار پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳۲۱:۵۲:۰۰
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , دکتر مصری سرپرست دانشکده علوم پزشکی در جلسه ای که به منظور بررسی آخرین وضعیت اقدامات در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان با حضور مدیران شهری ساوه برگزار شد، گفت: آماری که روزانه از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام می شود واقعی است و از مردم می خواهیم تا ضمن تداوم رعایت موارد بهداشتی به برخی شایعات توجه نکنند.

وی بیان داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های ساوه و زرندیه ۸۴۷ نفر به این ویروس مبتلا شدند که با تدابیر و اقدامات انجام شده بیشتر آنها ترخیص شده اند و هم اینک تعداد ۶۹ نفر بستری هستند و تعداد فوتی ها به کاهش داشته است .

وی با بیان اینکه هم اینک میزان ورودی بیماران نسبت به روزهای گذشته ۴۸% کاهش یافته است، افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی، همکاری مردم، آماده سازی تجهیزات و امکانات لازم، برنامه های تیم ارزیاب وزارت بهداشت برخی از دلایل این میزان روند نزولی بوده و باید همچنان این اقدامات تداوم یابد.

وی تصریح کرد: در این وضعیت باید تمرکز اصلی خود را بر حوزه بهداشت قرار دهیم زیرا هر چه در حوزه این بخش کار شود در حوزه درمان کار کم می‌شود و خواهیم توانست با قطع زنجیره بر این ویروس غلبه کنیم.
وی شناسایی موقعیت مناطق آلوده شهر ساوه به ویروس کرونا را از دیگر اقدامات دانشکده ذکر کرد و گفت: از میزان مبتلایان ۶۰ درصد مردان و ۴۰ درصد زنان تشکیل می دهند و تعدادی از اتباع بیگانه تنها چهار نفر بوده است.

دکتر مصری انجام غربالگری را از دیگر اقدامات این حوزه نام برد و یادآور شد: تاکنون ۱۷۰ هزار نفر و حدود ۵۰ درصد از مردم این شهرستان ها تحت پوشش طرح غربالگری قرار گرفته اند.

وی افزود: همچنین نسبت فوتی های استان مرکزی بر اثر ویروس کرونا در مقایسه با سایر استان‌ها هم درصد کمتری به خود اختصاص داده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی