خسارت ۸۰ میلیاردی تگرگ به باغات ساوه/حال انار همچنان خوب است | ساوه نار شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳۰۲:۲۹:۵۰
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , حسن شریفی در گفت و گو با ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی بارش شدید تگرگ، وقوع باد و طوفان ناشی از فعالیت سامانه بارشی عصر روز یکشنبه ۶ اردیبهشت ماه خسارت قابل توجهی به باغات و محصولات سردرختی وارد شد.

وی با اشاره به اینکه در برخی روستاهای بخش مرکزی تگرگ دانه درشت با شدت بالایی باریده است، اظهار کرد: در اثر بارش شدید تگرگ بخش اعظمی از محصول گوجه سبز و زردآلو از بین رفته و پای درخت ریخته است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ساوه با بیان اینکه وزن بالای دانه‌های تگرگ گوجه سبز و زردآلو را دو نیم کرده است، گفت: پیش بینی می‌شود بارش شدید تگرگ به ۴۰۰ هکتار از باغات گوجه سبز با میانگین عملکرد ۱۳ تن در هکتار به میزان ۶۰ درصد و ارزش ریالی ۵۰ میلیارد تومان خسارت وارده کرده باشد.

وی بیان کرد: بارش تگرگ به ۳۰۰ هکتار از باغات محصول زردآلو با میانگین عملکرد ۱۵ تن در هکتار به میزان ۵۰ درصد و با ارزش ریالی ۲۰ میلیارد تومان خسارت وارده کرده است.

شریفی همچنین گفت: تگرگ موجب از بین رفتن ۱۰۰ هکتار از محصولات باغی نظیر انگور، سیب گلاب، هلو و … به میزان ۵۰ درصد و ارزش ریالی ۱۰ میلیارد تومان شد.

وی در خصوص بروز خسارت به انارستان ساوه نیز گفت: از آنجاکه درخت انار در مرحله برگ‌دهی بوده و هنوز به مرحله گل‌دهی نرسیده است. لذا بارش تگرگ خوشبختانه خسارتی به باغات انار وارد نکرده است و این محصول شاخص سرزمین یاقوت های سرخ از وقوع این بلایای طبیعی در امان مانده است.

وی در خصوص میزان خسارت وارده به مزارع شهرستان ساوه گفت: از آنجاکه امکان بررسی دقیق میزان خسارت وارده به مزارع وجود ندارد لذا هنوز گزارشی از میزان خسارت در دست نیست.

شریفی تصریح کرد: گروه‌های ارزیاب در اولین فرصت نسبت به برآورد و اعلام خسارت‌های ناشی از فعالیت سامانه بارشی اخیر در این شهرستان اقدام و میزان دقیق خسارت وارده را طی روزهای آینده اعلام خواهند کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی