ایجاد ۳ کارگاه اشتغالزایی ویژه خانواده زندانیان جرایم غیرعمد در ساوه | ساوه نار پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳۲۰:۵۳:۴۰
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , سید نصرت الله موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک، مشکلات اقتصادی و معیشتی را از عمده مشکلات خانواده‌های زندانیان خواند و اظهار امیدواری کرد؛ با رفع بخشی از دغدغه‌های معیشتی به عنوان رویکردی خانواده و جامعه‌محور، ب. باید شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین این اقشار آسیب پذیر باشیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به شرایطی که وجود دارد و شیوع بیماری و مواردی که ستاد کرونا اعلام کرده است، خیرین می‌توانند نذری (نقدی و غیر نقدی) ایام محرم خود را به این انجمن اهدا کنند تا به دست نیازمندان واقعی برسد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان ساوه با تاکید بر حمایت مردم از این انجمن در راستای حمایت از زندانیان و خانواده ایشان، اظهار کرد: چنانچه مشکلات خانواده‌های زندانیان حل نشود، آسیب‌های ناشی از آن دامن‌گیر کل جامعه خواهد شد، از این رو مردم از طریق وجوهات شرعی گرفته تا اجاره منزل خالی، کمک به اشتغال، درمان رایگان و… می‌توانند به این خانواده‌ها کمک کنند.

موسوی گفت: کمک به خانواده‌های کم برخوردار زندانی ضمن حفظ کرامت آنها از اهداف اصلی این انجمن است اما با وجود همه کمک‌های خیرین و مردمی با توجه به شرایط اقتصادی این میزان از کمک‌ها به هیچ‌وجه کافی نیست.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی مهم‌ترین راهکار کاهش آمار زندانیان جرایم غیر عمد است، عنوان کرد: همه دستگاه‌های مرتبط باید در جهت پیشگیری از جرایم غیر عمد تلاش کنند تا با اطلاع رسانی و فرهنگسازی شاهد کاهش آمار زندانیان جرایم غیرعمد در جامعه باشیم.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان ساوه خاطرنشان کرد: توانمندسازی، کسب مقبولیت اجتماعی و رفع نیازهای معیشتی، جلوگیری از موازی کاری، نظام‌مند کردن شناسایی زندانیان نیازمند و خانواده‌های آنها، اولویت بندی مشکلات این افراد و تلاش برای پیشگیری و بروز مجدد آسیب به خانواده‌ها ازجمله اقداماتی است، که در انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان انجام می‌گیرد تا شاهد کاهش مشکلات خانواده‌های زندانیان باشیم.

موسوی از ایجاد  دو کارگاه خیاطی و یک کارگاه صنعتی با هدف ایجاد اشتغال برای خانواده زندانیان جرایم غیرعمد در این شهرستان خبر داد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی