کشف گوشت فاسد در یخچال‌های مخفی یک فروشگاه زنجیره‌ای ساوه | ساوه نار شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳۲۲:۵۹:۲۵
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , دکتر داوود سرمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر برخورد قاطع بازرسان شبکه دامپزشکی با یخچال‌های مخفی در انبار فروشگاه های زنجیره‌ای اظهار کرد: در بازرسی بعمل آمده از سوی کارشناسان بهداشتی این شبکه مقادیر زیادی بسته‌های گوشت مرغ و قرمز تاریخ گذشته از یخچال مخفی در انبار فروشگاه زنجیره‌ای کشف شد و در راستای تامین سلامت غذایی شهروندان ساوجی قبل از ورود به چرخه مصرف پس از چند مرحله نمونه‌برداری و آزمایشات دقیق میکروبی و تشخیص بار میکروبی غیراستاندارد معدوم شد.

وی ادامه داد: پس از معدوم سازی این مواد غذایی فاسد، علاوه بر جمع آوری و تشکیل پرونده قضایی برای این فروشگاه، متخلفین به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی ساوه با تاکید برخورد قاطع بازرسان شبکه دامپزشکی با یخچال‌های مخفی در انبار فروشگاهای زنجیره‌ای، تصریح کرد: با هر رفتاری که سلامت مردم را نشانه بگیرد و برای کسب سود بیشتر توسط سودجویان، سلامت مردم را به خطر بیندازد به طور جدی برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: برخی فروشگاه ها اقدام به جاسازی یخچال فریزرهایی در انبارهای خود کرده و با کارتن و برخی اقلام آنها را استتار کرده اند تا از دید بازرسان دامپزشکی مخفی بماند و در عین حال مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته را در این یخچال ها قرار داده اند تا در فرصتی مناسب نسبت به مرجوع کردن این اقلام مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته اقدام کنند.

سرمدی بیان کرد: طبق قوانین سازمان دامپزشکی ذخیره سازی گوشت قرمز و گوشت مرغ تاریخ مصرف گذشته ممنوع بوده و به هیچ وجه حق مرجوع کردن آن را ندارند که متاسفانه برخی فروشگاه های زنجیره ای با وجود پیگرد قانونی و جریمه کردن تخلف صورت گرفته، همچنان به انجام این کار غیرقانونی اهتمام دارند.

وی اظهار کرد: کارشناسان این شبکه روزانه در حال رصد تخلفات صورت گرفته احتمالی در خصوص سلامت مردم و تامین مواد غذایی هستند و مردم می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ شکایات و گزارشات خود را با ما در میان بگذارند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی