گروه صنعتی شیشه کاوه , نماد اقتصاد مقاومتی | ساوه نار پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱۱۳:۰۵:۳۳
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

گروه صنعتی شيشه كاوه با مدیریت ابراهيم عسگريان در سال ۱۳۶۱ با هدف تأمين انواع ظروف شيشه‌اي خانگي فعاليت خود را با تأسيس كارخانه بلور شيشه در شهر صنعتي كاوه آغاز كرد.

اين گروه در سال ۱۳۷۹ فعاليت‌هاي خود را در زمينه توليد شيشه گسترش داده و كارخانه شيشه تخت و آيينه ايران فلوت را راه اندازي كرد و شروع به توليد شيشه هاي فلوت با آخرين فن آوري‌هاي ساخت شيشه نمود. اين محصول بواسطه شيشه گداخته روي بستر قلع مايع بدست مي‌آيد.

این مجموعه هم اکنون با بيش از ۳۵ سال تجربه به عنوان بزرگترين توليد كننده شيشه و بلور در بخش خصوصي در كشور ايران و منطقه شناخته مي‌شود. در حال حاضر فعاليت‌هاي اين گروه در چهار حوزه كسب و كار شامل بلور يا ظروف شيشه اي ، شيشه‌هاي تخت، مواد اوليه صنعت شيشه و صنايع پتروشيمي دسته بندي مي‌گردند.‌

دفتر مرکزی کاوه در تهران واقع بوده و در آن بیش از ۶۵۰ كارمند پيشه ور و با تجربه در كنار هیئت مدیره مشغول فعاليت مي‌باشند. دفتر مركزي علاوه بر واحد فروش و امور مالي شامل چندين بخش حرفه‌اي از جمله مهندسي شيمي، مهندسي مكانيك، معماري، متالورژي، پايپينگ، مهندسي عمران، مهندسي معدن، فناوري اطلاعات، مهندسي برق و غيره مي‌باشد.

گروه صنعتي شيشه كاوه كارخانجات خود را در داخل و خارج، با تكيه بر نيروي انساني و همكاري كارشناسان متخصص در تمامي رشته‌ها مطابق با استانداردهاي بين‌المللي احداث و صلاحيت محصولات ايراني را در جهان بنيان نهاده است.

زیر مجموعه ها :

شرکت ایران تول تولید کننده انواع قالب و ماشین آلات در سال ۱۳۵۹ در ساوه به بهره برداری رسید و در حال حاضر بالغ بر ۱۲۰ نفر بصورت مستقیم در این شرکت مشغول به فعالیت هستند .

در سال ۱۳۶۱ شرکت بلور شیشه کاوه با هدف تولید انواع ظروف شیشه ای در خیابان شانزدهم شهرصنعتی افتتاح شد که هم اکنون ۳۳۰ نیروی کار در این واحد تولیدی به اشتغال مستقیم مشغول هستند.

یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۲ گروه صنعتی کاوه شرکت شیشه مظروف را در یزد راه اندازی کرد و به تولید انواع ظروف شیشه ای پرداخت.

در سال ۶۶ شرکت ساوه جام در شهرصنعتی کاوه افتتاح شد که با افتتاح این شرکت انواع شیشه شیت و مشجر به مرحله تولید در این گروه صنعتی رسید , حدود ۲۰۰ نفر در این شرکت بصورت مستقیم مشغول به کار هستند.

عزم بالای گروه صنعتی کاوه در سال ۶۹ منجر به تاسیس شرکت کاوه سیلیس گشت تا نسبت به فرآوری سیلیس و مواد اولیه در این شرکت نیز اقدام شود و برای ۱۲۰ نفر بصورت مستقیم امکان اشتغال فراهم شود .

در سال ۱۳۷۰ شرکت شیشه ایران فلوت در شهرصنعتی ساوه به بهره داری رسید تا نخستین خط تولید شیشه فلوت در ایران به نام گروه صنعتی شیشه کاوه ثبت شود . ۲۵۰ نفر بصورت مستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند .

پنج سال بعد و در سال ۱۳۷۵ شرکت کاوه سودا تولید کننده کربنات سدیم سبک و سنگین در شهر مراغه استان آذربایجان غربی به بهره برداری رسید و یکسال بعد نیز شرکت بلور شیشه تابان تولید کننده های شیشه های مشجر , جار و بطری نیز فعالیت خود را در ساوه آغاز کرد.

شرکت شیشه کاوه فلوت بعنوان شرکت جدید گروه صنعتی شیشه کاوه در سال ۱۳۷۹ به بهره برداری رسید . این شرکت در حال حاضر با حدود ۲۸۰ نیروی کار مستقیم به توليد انواع شيشه‌هاي فلوت، آينه، رفلكس و لمينيت مشغول است .

شركت ابهر سيليس توليد كننده سیلیس و دولومیت دانه بندي شده در سال ۱۳۸۰ در شهرك صنعتي حيدريه استان قزوين , شركت متانول كاوه بزرگترين واحد تولید متانول در جهان در سال ۸۳ در استان بوشهر , شركت كربنات سديم كاوه توليد كننده كربنات سديم سبك و سنگين در سال ۸۴ در استان فارس و شركت شيشه آسا فلوت توليد كننده انواع شيشه‌هاي فلوت، آينه و رفلكس در سال ۸۵ از دیگر کارخانجات تاسیس شده زیر مجموعه گروه صنعتی شیشه کاوه هستند .

گروه صنعتی کاوه برای گسترش فعالیت خود در سال ۱۳۸۵ شركت شيشه فرست گلس توليد كننده انواع شيشه‌هاي فلوت و آينه را در شهر دمشق سوریه راه اندازی کرد تا دروازه های تولید را به سایر کشورها باز کند.

در همان سال شركت بلور كاوه توليد كننده انواع ظروف شيشه‌اي در ساوه به بهره برداری رسید تا زمینه اشتغال حدود ۴۵۰ نفر در این شهر را فراهم کند.

شركت شيشه فلوت كاويان توليد كننده انواع شيشه‌هاي فلوت، آينه و رفلكس در سال ۱۳۸۹ در شهرك صنعتي كاويان واقع در استان خراسان رضوي و شهر مشهد به بهره برداری رسید .

شركت توسعه بلور كاوه توليد كننده انواع ظروف شيشه‌اي در سال ۱۳۹۶ در شهر صنعتی کاوه به بهره برداری رسید تا مجموع کارخانجات این گروه صنعتی به عدد ۱۷ برسد .

گروهی که زمینه اشتغال بسیاری را فراهم کرده و در کنار تحقق شعار ” جهش تولید ” و ” رونق تولید ” اقتصاد مقاومتی را معنا کرده و باعث تولید ملی گشته است.

true
true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی