معاون فرماندار: عدم صرفه جویی در مصرف برق خاموشی در ساوه را تشدید می کند | ساوه نار جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱۱۰:۱۱:۰۱
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۰ تیر - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری شهرستان ساوه به نقل از ایسنا , حسین معمارنیا در جلسه هماهنگي مديريت بحران شهرستان ساوه با اشاره به شرایط بحرانی پیش آمده و کمبود سراسری برق در کشور عنوان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی و کلیه ادارات شهرستان موظف هستند به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که ارائه خدمات و انجام وظایف دستگاه به نحو مطلوبی انجام شود و از هر گونه ایجاد نارضایتی در ارباب رجوع پیشگیری شود.

وی از ادارات خواست که تامین و استفاده از دیزل ژنراتور در اسرع وقت انجام شود و مدیریت توزیع برق شهرستان نیز برنامه‌هایی برای کاهش تبعات بحران در نقاط حساس ارائه کند.

مدیر توزیع برق ساوه نیز گفت: کمبود بارندگی در سطح کشور باعث شده که نیروگاه های آبی از مدار خارج شوند‌ و با وجود اینکه هنوز به اوج مصرف و پیک بار نرسیده‌ایم با کمبود برق مورد نیاز مواجه شده ایم و از روز گذشته شرایط بحرانی در تامین برق بوجود آمده است.

محمد مطهری اظهار کرد: در جلسه‌ای که در روز گذشته در استان داشتیم قرار شده که همه مناطق طبق منطقه‌بندی در لیست خاموشی قرار گیرند و چون نقاط حساس و دستگاه های خدماتی و بیمارستان‌ها در منطقه خاصی متمرکز نیستند و در سطح شهر پراکنده اند لذا امکان استثناء قائل شدن فراهم نیست و خواهشمند است مدیریت مصرف رعایت شود.

در این جلسه مصوب شد مدیران کلیه دستگاه های اجرایی و ادارات، صنوف، مراکز درمانی و مصارف خانگی شهرستان موظف هستند به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در انجام وظایف و ارائه خدمات دستگاه خللی پیش نیاید و از هر گونه ایجاد نارضایتی در مراجعین پیشگیری شود و کلیه دستگاه ها و ادارات شهرستان اقدام لازم جهت تامین دیزل ژنراتور را در اسرع وقت بعمل آورند.

همچنین مصوب شد مدیریت توزیع برق شهرستان طرح و برنامه‌ای برای کاهش تبعات بحران فعلی در نقاط حساس بویژه بیمارستان ها و منابع تولید آب شرب و تداوم فعالیت آنها ارائه کند و به مدیریت بحران استانداری مرکزی پیشنهاد ‌شد فعالیت ادارات و بانک ها در خارج از ساعات اداری جهت کاهش مصرف برق محدود و امور غیر ضروری تعطیل شود. کلیه ادارات نسبت به مدیریت مصرف برق، تنظیم دمای مناسب سیستم‌های سرمایشی و خاموشی آن در خارج از ساعات اداری اقدام کند.

همچنین مقرر شد مدیریت جهاد کشاورزی به مرغداری‌ها، مراکز پرورش ماهی و سایر واحدهای حساس اعلام کند که نسبت به تامین دیزل ژنراتور اقدام کنند. اداره صنعت ، معدن و تجارت با واحدهای صنعتی هماهنگی لازم جهت انتقال ساعت کاری شرکت‌ها از ساعات پیک مصرف برق را بعمل آورند و اطلاع رسانی به شهروندان جهت کاهش مصرف برق از طریق اداره تبلیغات، فرهنگ و ارشاد اسلام، دفتر امام جمعه، نشریات و رسانه‌های جمعی و صدا و سیما صورت پذیرد و به مدیریت پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ و پیگیری لازم از جایگاه‌های عرضه سوخت به منظور تامین برق اضطرای بعمل آید.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی