دانش آموزان امروز فرماندهان جنگ نرم هستند | ساوه نار چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳۱۹:۵۶:۰۸
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۳  
it is true
true
false

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار ، سرهنگ حجت اله دستجانی در آیین صبحگاه دانش آموزی که به مناسب فرارسیدن هفته بسیج دانش آموزی در دبیرستان نمونه دولتی علی ابن ابی طالب (ع) برگزار شد گفت : آن چیزی که امروز ما را دور هم جمع کرده الگویی به نام فهمیده هاست ، الگویی که یک رهبر دینی و مرجع عالیقدر عنوان رهبر را خطاب به نوجوان بسیجی قلمداد می‌کند که مقابل استکبار ایستاد و از خود گذشتگی کرد.

وی افزود : ترسیم الگو و راهنمایی دانش آموزان خصوصا سنین ۱۲ تا ۱۵ سال جهت معرفت یابی و حرکت در مسیر نورانی انقلاب از مهمترین دلایل نامگذاری لقب رهبر توسط حضرت امام به این نوجوان شهید بوده است .

فرمانده سپاه ناحیه ساوه با بیان اینکه امروز اگر هرکسی در جایگاه خود به تکلیفش عمل کند ، نوعی رهبر است گفت :آن چیزی که امروز استکبار در مواجهه با این نظام دینی دنبال میکند , راهبرد شیاطین است و با هدف گرفتن هویت ما بدنبال رسیدن به اهداف خود هستند .

دستجانی با تاکید بر اینکه تحقیر و سخیف کردن ملت ها و قومیت ها یکی از نقشه های شوم دشمنان است افزود : خیلی از مطالبی که در رسانه های بیگانه منتشر میشود در همین راستا و برای موج سواری دشمنان است اما اگر تکلیف خود را به خوبی بشناسیم در مقابل شیطان دنیایی به خوبی ایستادگی و مقاومت خواهیم کرد .

وی هویت ایرانی و انقلابی را ضد ظلم و عدم سازش با ظالم عنوان کرد و گفت : محصول گفتمان انقلاب و هویت ایرانی امروز ایرانی سربلند و سرافراز و در واقع ایرانی قوی را ساخته است .

فرمانده سپاه ناحیه ساوه با بیان این موضوع که دانش آموزان امروز همان فهمیده های زمان جنگ هستند خاطرنشان کرد : محور گام دوم انقلاب که توسط رهبری ترسیم شد جوانان و نوجوانان هستند و مصداق آن بیان بیش از ۴۰ باره واژه جوان و نوجوان در این بیانیه است لذا شما دانش آموزان بعنوان آینده سازان مملکت باید شانه های خود را به انقلاب بسپارید .

وی اضافه کرد : ۳۶ هزار شهید دانش آموز تکلیف مدار الگوی امروز جامعه ما هستند لذا دلیل آنکه جنگ امروز دشمن در راستای اراده , هویت و ادراک مردم جامعه خصوصا نوجوانان و جوانان است خود بیانگر موفقیت انقلاب در تربیت نوجوانان و جوانان انقلابی و ولایی بوده است .

سرهنگ پاسدار حجت اله دستجانی با تاکید بر اینکه هویت ایرانی و انقلابی ما از هر دانش آموز , فهمیده ها , بهنام محمدی ها و علی لندی هایی ساخته است گفت : امروز به برکت جمهوری اسلامی همه دانش آموزان ما بصیر شده اند و همین بصیرت در وجود شهید فهمیده بود که حضرت امام وی را رهبر خطاب کرد .

دستجانی , بسیج را علمدار امروز انقلاب تعبیر کرد و گفت : این علم زمانی به زمین میخورد که به امور معنوی نپرداخته و دنیاگرایی کنیم اما خوشبختانه بسیج , شجره طیبه ای بود که به دست امام غرص شد و امروز در ۴۲ سالگی خود در اوج عظمت قرار دارد این علم را سرافراز نگاه داشته است .

وی در ادامه با بیان اینکه امنیت , آزادی و استقلال امروز را مرهون خون پاک شهدا هستیم گفت : امروز استکبار میخواهد با ادبیات خود جهان را تسخیر کند لذا باید بسیار هوشیار باشیم و همه این فتنه انگیزی ها و موج سواری های رسانه را خنثی کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه تصریح کرد : امروز دشمنان میخواهند با ترویج سبک زندگی غربی و غلط و از بین بردن حرمت ها اهداف خود را در جامعه پیاده کنند اما دانش آموزان امروز فرماندهان جنگ نرم هستند و باید با بصیرت این جنگ را مدیریت کند .

دستجانی ولایت مداری را ستون خیمه انقلاب قلمداد کرد و در ادامه افزود : همه شهدا در وصیت نامه های خود به این امر تاکید کرده اند چراکه اگر ولایت شناس نباشیم و جایگاه ولایت را در نظام خود ندادیم , در حرکت در مسیر انقلاب دچار مشکل خواهیم شد .

وی بیان کرد : ولی فقیه ما امروز تبعیت از سیره شهدا و حفظ و ارتقا هویت ایرانی و انقلابی را از ما میخواهد لذا باید به تبعیت از رهبری در پیشبرد اهداف انقلاب کوشا باشیم


رئیس اداره آموزش و پرورش ساوه نیز در این مراسم با بیان اینکه لقب حضرت امام خطاب به شهید فهمیده که وی را رهبر خطاب کرد , جهان را تکان داد گفت : بسیج از ابتدای ظهور پیغمبر بنا گذاشته شد و کار بسیجی و جهادی از آن زمان شکل گرفت که امام در عصر جدید آن را احیا کرد .

ابراهیم فراشیانی افزود : اعتماد به جوانان و نوجوانان درس بزرگی بود که حضرت امام به همه داد تا همیشه با اعتماد به پتانسیل نیروهای جوان اهداف این انقلاب را به پیش ببریم.

وی با بیان اینکه فعالیت دانش آموزان در دفاع مقدس و جهاد سازندگی جانانه بود افزود : ۳۶ هزار شهید دانش آموز و ۲ هزار و پانصد آزاده و اسیر دانش آموز خود مصداقی بر این موضوع است که نشان از درک و بصیرت بالای دانش اموزان انقلاب دارد .

معاون مدیر کل و مدیر آموزش پرورش ساوه تصریح کرد : نسل جدید انقلاب که رهبر نیز در گام دوم به آنها چشم امید دارد باید هر روز پویاتر و شاداب تر و با انرژی تر در راه اعتلای نظام و انقلاب و کشور قدم بردارند که در این راستا آموزش و پرورش نقش بسزایی خواهد داشت .

فراشیانی با تاکید بر اینکه شهید علی لندی ادامه دهنده راه دانش آموزان بصیر و فداکار بوده گفت : دانش آموزی که مثل یک پهلوان و قهرمان از دل آتش افرادی را نجات میدهد قلبی بزرگ و بصیرتی بالا دارد و این نتیجه تربیت نسل جوان و نوجوان توسط انقلاب بوده است .

وی در پایان مدرسه بدون دانش آموز را مانند کالبد بدون روح دانست و گفت : دانش آموزان روح مدارس را زنده میکنند و تعطیلی حدودا ۲ ساله مدارس نشان داد بیش از آنکه دانش آموز به ما و مدرسه نیاز داشته باشد , ما به آنها نیاز داریم.

مدیر آموزش و پرورش ساوه افزود : امیدواریم با ریشه کن شدن کرونا و همچنین واکسیناسیون سراسری دانش آموزان بار دیگر مدارس بصورت حضوری به فعالیت خود ادامه دهند و روح تازه ای به آن دمیده شود .

گفتنی است در پایان این مراسم فرمانده جدید بسیج دانش آموزی حوزه امام صادق (ع) ساوه معرفی و از تعدادی از دانش آموزان برتر دبیرستان نمونه علی ابن ابی طالب (ع) قدردانی شد

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی